Trzy porażki w Zielonej Górze - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy porażki w Zielonej Górze

Koszykarzom Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów nie udało się awansować do półfinałów Mistrzostw Polski juniorów. Podczas turnieju rozegranego w weekend w Zielonej Górze, zespół trenera Łukasza Stawarza, przegrał wszystkie trzy mecze i sklasyfikowany został na czwartej pozycji. Do najlepszej piątki turnieju wybrany został Adrian Szumlański.

Fragment meczu koszykówki juniorów: Zeltrans MUKS 1811 Unia - Akademia Koszykówki Komorów

Pierwszym rywalem tarnowian był miejscowy Zastal Fatto Deweloper. W 4 min gospodarze prowadzili 8-2, dwie minuty później po rzutach wolnych Jakuba Więckowskiego ich przewaga stopniała do trzech punktów (14-11). W 8 min Adrian Szumlański trafiając zza linii 6.75 m doprowadził do wyniku 18-16 dla gospodarzy, końcówka pierwszej kwarty należała jednak do zespołu z Zielonej Góry, który po dziesięciu minutach prowadził różnicą ośmiu punktów. Do rywali należał także początek drugiej „ćwiartki”, stąd też w 14 min nas zespół przegrywał 18-37. Chwilę później zielonogórzanie zdobyli dwanaście punktów z rzędu, doprowadzając w 19 min do rezultatu 52-22, a do przerwy prowadzili 54-26.

W 25 min po kolejnej „trójce” Adriana Szumlańskiego, podopieczni trenera Łukasza Stawarza zmniejszyli nieco straty i przegrywali 35-58. Na niespełna dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty Zastal Fatto Deweloper wygrywał jednak 71-35. Po okresie wyrównanej gry na początku ostatniej odsłony (48-81 w 34 min), znów uwidoczniła się wyższość rywali. Zielonogórzanie rzucili szesnaście punktów z rzędu i w 37 min wygrywali 97-48. W odpowiedzi na pięć punktów Zeltrans MUKS 1811 Unii, powiększyli natomiast swój dorobek o kolejne jedenaście „oczek”, zwyciężając 108-53 (26-18, 28-8, 21-13, 33-14).

W sobotę koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się z UKS SP 27 Katowice. Początek meczu przyniósł w miarę wyrównaną grę i w 3 min po trafieniu za trzy punkty Adriana Szumlańskiego oraz rzutach wolnych Jakuba Więckowskiego, tarnowianie przegrywali tylko 5-9. W 7 min tracili już jednak do zespołu z Katowic czternaście punktów (5-19) i z taką stratą zakończyli pierwszą kwartę. Druga część meczu również przebiegała pod dyktando UKS SP nr 27. W 12 min było jeszcze 25-11 dla ekipy ze Śląska, potem katowiczanie systematycznie powiększali dzielący oba zespoły dystans, schodząc do szatni przy prowadzeniu 51-16. Warto dodać, że w pierwszej połowie koszykarze z Tarnowa jedynie pięciokrotnie trafili z gry.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych punktów graczy UKS SP 27 i na początku 24 min na tablicy pojawił się rezultat 59-16. W 27 min rywale prowadzili 64-21, aby dwie minuty później powiększyć przewagę do 52 „oczek” (73-21). Trafienie Adriana Szumlańskiego oraz trzypunktowy rzut Igora Michalskiego, spowodowały, że po trzydziestu minutach zespół trenera Łukasza Stawarza przegrywał 26-73. Dopiero czwarta kwarta należała do tarnowian. Przy stanie 76-28 dla ekipy z Katowic, koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii zdobyli czternaście punktów z rzędu (Igor Michalski i Mikołaj Wróbel po 6, Kamil Rajca 2) i w 34 min przegrywali 42-76. Ostatnie minuty przyniosły grę kosz za kosz i mecz zakończył się porażką drużyny z Tarnowa 51-83 (9-23, 7-28, 10-22, 25-10).

Po tych dwóch porażkach, tarnowianie stracili już szanse na awans, a stawką niedzielnego pojedynku z Akademią Koszykówki Komorów była trzecia lokata w turnieju. Początek meczu należał do ekipy z Komorowa, która w 5 min prowadziła 10-3. Trzy minuty później strata tarnowian wzrosła do jedenastu „oczek” (8-19), ostatecznie po dziesięciu minutach nasz zespół przegrywał 12-21. W 12 min było 27-12 dla zespołu z Komorowa, „trójki” Sebastiana Dyndy, Adriana Szumlańskiego oraz pięć punktów (3+2) Kamila Rajcy, spowodowały jednak, że w 16 min straty Zeltrans MUKS 1811 Unii zmalały do czterech tylko punktów (23-27). Niestety, od stanu 25-29, do końca pierwszej połowy punktowali już tylko przeciwnicy, którzy do przerwy prowadzili 39-25.

W 25 min przewaga zespołu z Komorowa wzrosła do 20 punktów (49-29). Po rzucie za trzy punkty Adriana Szumlańskiego i punktowej akcji Sebastiana Dyndy, w 28 min zespół z Tarnowa przegrywał jednak 39-53, a dwa trzypunktowe trafienia Mikołaja Wróbla w końcówce trzeciej kwarty, spowodowały że po trzydziestu minutach miał do odrobienia tylko dziesięć punktów (49-59). Na pięć minut przed końcem nasza drużyna mogła jeszcze mieć nadzieje na zwycięstwo, przegrywała bowiem tylko 53-65. Końcowy fragment Akademia Koszykówki wygrała jednak 8-2, zwyciężając 73-55 (21-12, 18-13, 20-24, 14-6).

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 35, Adrian Szumlański 27, Mikołaj Wróbel 25, Sebastian Dynda 21, Kamil Rajca 18, Jakub Więckowski 16, Sebastian Szabaciuk 10, Mateusz Baziak 7, Wojciech Gancarz 0, Mikołaj Liszka 0, Szymon Skrzypek 0.