Trzy razy po 1-1 - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy razy po 1-1

Wygrana Tarnovii, porażka rezerw Unii Tarnów (w obu przypadkach na wyjazdach) oraz trzy mecze zakończone wynikami 1-1, tak przedstawia się dorobek męskich zespołów z naszego miasta, walczących o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej mężczyzn: Unia Tarnów - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

W trzeciej lidze, Unia Tarnów zmierzyła się u siebie z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszli goście, którzy w 4 min objęli prowadzenie po strzale z 10 metrów Dawida Gruchały-Węsierskiego. Bardzo długo wydawało się, że będzie to jedyna bramka, jaką w sobotę zobaczą kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach. W doliczonym czasie gry (90+3 min), Maksymilian Starzyk z bliska wepchnął jednak piłkę do siatki, ustalając wynik na 1-1 (0-1). Po jedenastu kolejkach, Unia zajmuje dziesiąte miejsce.

Piłkarze czwartoligowej Tarnovii, którzy tydzień temu stracili pierwsze punkty na swoim boisku, tym razem w pojedynku z Wolanią Wola Rzędzińska przełamali serię czterech kolejnych porażek na wyjazdach. Początek meczu nie wskazywał na takie rozwiązanie, gdyż w 16 min to Wolania objęła prowadzenie po strzale Patryka Mroza. Druga połowa należała jednak do tarnowian. W 55 min do remisu doprowadził Krzysztof Kucharczyk, a w 76 min drugą bramkę dla gości zdobył Michał Kaczyk. Tarnovia wygrała więc 2-1 (0-1) i zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli.

Inny nasz czwartoligowiec, Metal Tarnów, zagrał przed swoją publicznością ze znacznie wyżej notowaną w tabeli, Watrą Białka Tatrzańska. Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do końca pierwszej połowy, w przedłużonym jej czasie (45+2 min) na listę strzelców wpisał się Mateusz Nowak. Po zmianie stron również padła tylko jedna bramka. W 55 min strzelił ją Lucjan Klisiewicz, ustalając wynik na 1-1 (1-0).  Po jedenastu kolejkach, Metal klasyfikowany jest na czternastej pozycji.

Z drugą w tym sezonie porażką pogodzić musiały się, występujące w klasie okręgowej, rezerwy tarnowskiej Unii. Tarnowianie w wyjazdowym pojedynku ulegli 1-5 (0-1) wiceliderowi tej klasy rozgrywkowej, Tuchovii. Jedyna do przerwy bramka padła w 14 min z rzutu karnego wykorzystanego przez Piotra Bobaka. Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie (49 min) Szczepan Bielak podwyższył prowadzenie miejscowych, a w 68 min po strzale Piotra Bobaka, Tuchovia prowadziła 3-0. W końcowym kwadransie, na trafienie Szymona Midy (75 min), tuchowianie odpowiedzieli dwoma celnymi strzałami Szczepana Barana (81 i 84 min). Mimo tej porażki, rezerwy Unii zachowały trzecie miejsce w tabeli.

W klasie „A”, na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Błękitnymi 1947 Tarnów i Iskrą Tarnów. Zakończył się on wynikiem 1-1 (1-0). Bramkę dla gospodarzy zdobył w 23 min Kamil Tadel, wyrównującego gola strzelił natomiast w 84 min Robert Tomasiewicz. Po dziewięciu kolejkach, Iskra jest piąta, a Błękitni 1947 zajmują dwunastą lokatę.