Trzy wygrane i trzy porażki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy wygrane i trzy porażki

O tarnowskich zespołach występujących w seniorskich ligach piłki nożnej powiedzieć można, że podczas minionego weekendu zagrały na remis. Bilans ich gier to trzy zwycięstwa i taka sama liczna przegranych.

Piłka do piłki nożnej

W ósmej kolejce trzeciej ligi mężczyzn, efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Unii Tarnów. „Jaskółki” w wyjazdowym spotkaniu pokonały 4-0 (0-0) zamykającego tabelę Sokoła Sieniawa. Po bezbramkowej pierwszej połowie zdobywanie bramek dla gości rozpoczął w 52 min kapitan zespołu Piotr Łazarz. Dziesięć minut później miejscowego bramkarza pokonał Oliwier Soprych, W 77 min na listę strzelców wpisał się Piotr Kron, a wygraną naszego zespołu przypieczętował w 82 min Benedykt Piotrowski. Zwycięstwo to pozwoliło tarnowianom na przesunięcie się na jedenaste miejsce w tabeli.

Gorzej powiodło się występującym również w trzeciej lidze, piłkarkom TS Iskra Tarnów. Beniaminek stracił pierwsze w tym sezonie punkty, na własnym boisku ulegając 1-3 (0-2) Sanovii Lesko. Obie bramki przed przerwą zdobyła Gabriela Ekiert (19 i 45+1 min). Prowadzenie przyjezdnych podwyższyła w 63 min Daniela Leśniak, a honorowego gola dla tarnowianek strzeliła w 87 min Paulina Wałaszek. Porażka ta zepchnęła nasz zespół na piąte miejsce w tabeli.

W piątej lidze powody do zadowolenia mieli tylko piłkarze i kibice Tarnovii. Wyjazdowa wygrana 4-0 (1-0) z Orkanem Szczyrzyc dała ekipie z ul. Bandrowskiego awans na drugie miejsce w tabeli. Dwie pierwsze bramki zdobył w tym meczu Kacper Kołodziej (11 i 55 min). Na 3-0 podwyższył w 62 min Przemysław Bury, wynik ustalił natomiast w 76 min Krzysztof Kucharczyk.

Tarnowski Metal mimo gry na swoim boisku nie sprostał Okocimskiemu Brzesko, ulegając spadkowiczowi 1-2 (1-1). Mecz rozpoczął się po myśli tarnowian, jego wynik otworzył bowiem w 17 min Igor Dubas. Jeszcze przed przerwą (35 min) wyrównał Konrad Kuliszewski, a zwycięską bramkę dla brzeszczan zdobył w 46 min, dopiero co wprowadzony na boisko Dominik Grochot. Po siedmiu kolejkach, Metal zajmuje w tabeli dziewiątą lokatę.

Piątoligową tabelę zamykają natomiast rezerwy Unii Tarnów. Beniaminek w wyjazdowym spotkaniu uległ 0-2 (0-1) Zalesiance Zalesie, dla której bramki zdobyli: w 25 min Bogdan Kurzeja oraz w 79 min Mariusz Koszut.

W piątej kolejce klasy „A”, grająca przed swoją publicznością Iskra Tarnów pokonała 2-1 (1-1) Ciężkowiankę, co dało jej awans na ósmą pozycję. Spotkanie rozpoczęło się w sposób wręcz wymarzony dla naszej druzyny, już 3 min na listę strzelców wpisał się bowiem Filip Sijka. Do remisu doprowadził w 26 min Dominik Retel, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 49 min Damian Kubala