Trzy wygrane pod siatką - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy wygrane pod siatką

Trzynastka okazała się bardzo szczęśliwa dla naszych siatkarskich zespołów występujących w rozgrywkach pierwszych lig małopolskich. Dwa mecze rozgrywane w sobotę 13 stycznia wygrały bowiem zawodniczki UKS Jedynka Tarnów, tego samego dnia o kolejne trzy punkty wzbogacili się również siatkarze Iskierki Krzyż Tarnów.

Podopieczne trenerskiego duetu Urszula Świerczek – Beata Wyroba dwukrotnie zmierzyły się w sobotę w Tarnowie z Ogniwem Piwniczna. W rozgrywanym w hali I Liceum Ogólnokształcącego spotkaniu szesnastej kolejki, gospodynie dość nieoczekiwanie przegrały pierwszego seta. Jak się jednak okazało, były to jedynie złe miłego początki. Kolejne trzy partie padły bowiem łupem tarnowianek, których przewaga – zwłaszcza w setach drugim i czwartym – nie podlegała już dyskusji. Mecz zakończył się wygraną UKS Jedynka Tarnów 3-1 (22-25, 25-12, 25-20, 25-9).

Po krótkim odpoczynku oba zespoły przeniosły się do hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Tarnowie. Doszło tam do zaległego meczu siódmej kolejki, który według terminarza odbyć miał się w listopadzie w Piwnicznej. Tym razem wyższość siatkarek UKS Jedynka ani przez moment nie podlegała dyskusji i spotkanie zakończyło się ich wygraną 3-0 (25-15, 25-13, 25-18). Na dwie kolejki przed końcem zasadniczej fazy rozgrywek, tarnowianki zajmują w tabeli trzecie miejsce, dające im prawo gry o miejsca 1-6. Do wyprzedzających je Bronowianki Kraków i Trefla Proximy II Kraków nasze siatkarki tracą odpowiednio trzy i dwa punkty, o dwa punkty wyprzedzają także czwarty w tabeli Poprad Stary Sącz.

Siatkarze Iskierki Krzyż Tarnów na zakończenie pierwszej rundy spotkań pierwszej ligi małopolskiej zagrali w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie Mościcach z GSKS Laskowa. Pierwszy set zakończył się sukcesem gości, w drugim wyraźnie lepsi okazali się trenowani przez Andrzeja Łosia siatkarze z Tarnowa. Rywalizacja w dwóch kolejnych setach rozstrzygała się na przewagi. W obu przypadkach lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając ostatecznie 3-1 (21-25, 25-17, 28-26, 26-24). Na półmetku rozgrywek tarnowianie, którzy mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z UKS Hutnik Kraków, zajmują trzecie miejsce w tabeli. Do lidera, GKPS Gorlice tracą obecnie cztery punkty, od zajmującego drugie miejsce Kłosa Olkusz dzielą ich natomiast trzy „oczka”.