Trzy wygrane w czterech meczach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy wygrane w czterech meczach

Cztery mecze mają już za sobą koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów występujący w rozgrywkach ligi juniorów starszych. Trzy spośród nich zespół trenera Łukasza Stawarza rozstrzygnął na swoją korzyść, dzięki czemu otwiera obecnie ligową tabelę.

Tablica po meczu w Krakowie

Na inaugurację, tarnowianie zmierzyli się w swojej hali z STK Wikar Nowy Sącz. Do przerwy gospodarze prowadzili w nim różnicą 12 punktów (40-28), po trzeciej kwarcie ich przewaga wzrosła natomiast do 32 „oczek” (65-33). Ostatecznie tarnowianie wygrali 89-51 (18-15, 22-13, 25-5, 24-18).

Kolejnym rywalem MUKS 1811 Unii była Korona 1919 Kraków, a rozgrywane awansem spotkanie szóstej kolejki odbyło się w Krakowie. Był to mecz do jednego kosza. W pierwszej kwarcie nasz zespół wypracował sobie dziesięciopunktową przewagę, po trzeciej prowadził natomiast już 95-44. Po wyrównanej ostatniej „ćwiartce”, tarnowianie zwyciężyli 122-69 (23-13, 37-14, 35-17, 27-25). Pierwszoplanową postacią meczu był zdobywca 47 punktów, Mikołaj Wróbel.

Dzień po spotkaniu w Krakowie, tarnowscy koszykarze zagrali w Wieliczce z tamtejszym UKS Regis. Po pierwszej kwarcie, zakończonej wyraźną wygraną gospodarzy, w drugiej skuteczniejsi byli przyjezdni. Do przerwy podopieczni trenera Łukasza Stawarza przegrywali tylko 47-50. Po zmianie stron historia powtórzyła się. W trzeciej „ćwiartce” lepszy był zespół z Wieliczki, w czwartej zwyciężyli tarnowianie i po 40 minutach na tablicy widniał wynik 92-92. W dogrywce lepsi okazali się wieliczanie i mecz zakończył się ich wygraną 108-101 (32-19, 18-28, 21-17, 21-28, 16-9). Koszykarzom z Tarnowa nie pomógł kolejny bardzo dobry występ Mikołaja Wróbla, który tym razem zakończył mecz z dorobkiem 45 punktów.

W ostatnim dotychczasowym ligowym pojedynku, koszykarze MUKS 1811 Unii zagrali w hali Miejskiego Domu Sportu z Wisłą II Kraków. Gospodarze już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie trzynastopunktową przewagę. Do przerwy stopniała ona wprawdzie do sześciu punktów, ostatecznie nasza drużyna wygrała jednak 77-65 (24-11, 13-20, 19-19, 21-15).

Po czterech kolejkach najlepszym strzelcem tarnowskiej drużyny jest wspomniany już Mikołaj Wróbel, który zdobył 140 punktów. Drugie miejsce na liście najlepszych klubowych snajperów zajmuje Piotr Korczyński – 68 pkt., a na kolejnych pozycjach plasują się: Igor Michalski i Adrian Szumlański – po 46 pkt. oraz Jakub Więckowski – 39 pkt.