Trzy wysokie wygrane i pewny awans juniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy wysokie wygrane i pewny awans juniorów

Prowadzona przez trenera Dawida Ciochonia „siódemka” juniorów MKS Pałac Młodzieży Tarnów w pełni wykorzystała atut gry u siebie. W turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski, rozgrywanym w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie, tarnowianie wygrali wszystkie trzy mecze i wraz z Gwardią II Opole awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Juniorzy (piłkarze ręczni) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwszym rywalem Pałacu był drugi zespół SMS Zagłębia II Lubin. Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy w 5 min prowadzili 4-1, a cztery minuty później 8-3. Potem gra wyrównała się. W 27 min było jeszcze 18-11, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową tylko wygraną naszej drużyny. W 33 min pojedynek zaczął się od nowa, goście doprowadzili bowiem do remisu 18-18. Jeszcze pięć minut później Pałac wygrywał tylko 22-21, w 46 min po serii czterech trafień Korneliusza Małka na tablicy pojawił się jednak wynik 30-22. Kolejne minuty także zdecydowanie należały do tarnowian. W 55 min po akcji Konrada Wątroby prowadzili oni 38-24, aby ostatecznie zwyciężyć 43-27 (18-15).

W sobotę „siódemka” trenera Dawida Ciochonia zmierzyła się z UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź. W 3 min notowano wynik 1-3, sześć minut później było już jednak 7-4 dla Pałacu. W 20 min tarnowianie mieli w dorobku dwa razy więcej trafień od rywali (16-8). Sześć minut później ich przewaga stopniała wprawdzie do trzech „oczek” (18-15), ale do drugiej połowy gospodarze przystępowali z ośmiobramkowym zapasem. Po wyrównanych początkowych minutach po zmianie stron, znów uwidoczniła się wyższość Pałacu, który w 46 min po dwóch akcjach Jakuba Kociuby wygrywał 36-21. W 57 min zrobiło się wprawdzie 38-30, ale tarnowianie wygrali 43-33 (24-16), już w tym momencie zapewniając sobie awans.

Po dwóch zwycięstwach awans taki zapewniła sobie również Gwardia II Opole. Niedzielne spotkanie Pałacu z „siódemką z Opola decydowało jednak o tym, który z zespołów zostanie zwycięzcą zawodów. Lepiej w ten mecz weszli opolanie, którzy w 17 min prowadzili 11-7. Dzięki trzem trafieniom Konrada Wątroby i bramce Korneliusza Małka, w 23 min było jednak 11-11, a w 27 min po kolejnym trafieniu tego drugiego gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (14-13). Także w końcówce pierwszej połowy skuteczniejsi okazali się tarnowianie, kończąc tę część meczu z trzybramkową przewagą. W 34 min wzrosła ona do sześciu trafień (20-14), a w 43 min na tablicy pojawił się wynik 28-17. Po kolejnych dziewięciu minutach było nawet 34-21. Goście zmniejszyli co prawda dystans do siedmiu „oczek” (34-27), na nic więcej ekipa Pałacu im jednak nie pozwoliła, wygrywając 36-29 (17-14).

W pozostałych meczach: Gwardia II Opole – UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź 34-23, SMS Zagłębie II Lubin – Gwardia II Opole 24-34, UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź – SMS Zagłębie II Lubin 0-10 (walkower – w zespole z Łodzi wystąpił niewpisany do protokołu zawodnik).

Końcowa kolejność: 1. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – 9 pkt., Gwardia II Opole – 6 pkt., 3. SMS Zagłębie II Lubin – 3 pkt., 4. UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź – 0 pkt.

„Królem” strzelców turnieju został tarnowianin, Konrad Wątroba – 34 bramki. Najlepszymi zawodnikami w swoich zespołach wybrani zostali natomiast: Szymon Bućko (MKS Pałac Młodzieży Tarnów), Piotr Zawadzki (Gwardia II Opole), Patryk Pulit (UKS Zagłębie II Lubin) i Jakub Kaczmarek (UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź).

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko, Marcin Kubczak – Konrad Wątroba 34, Korneliusz Małek 27, Jakub Kociuba 17, Dawid Chudyka 9, Klaudiusz Kasprzyk 9, Sebastian Kula 7, Paweł Chłopek 5, Dawid Bujok 4, Jan Wiśniewski 4, Maciej Gwóźdź 3, Kacper Golec 2, Kacper Bień 1, Łukasz Mądel 0, Mateusz Śmieszek 0.