Trzy złote medale pięściarzy Tigera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy złote medale pięściarzy Tigera

Trzy złote medale wywalczyli zawodnicy Tigera Tarnów rywalizujący w odbywających się w Grudziądzu zawodach Pucharu Polski kadetek i kadetów w boksie. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Angelika Hołda, Kacper Ciureja oraz Gracjan Ciureja.

Występująca w kategorii 54 kg, Angelika Hołda w pierwszej walce pokonała przez RSC w drugiej rundzie Oliwię Klammer ze Startu Grudziądz. W półfinale, tarnowska pięściarka, której trenerem jest Grzegorz Kuź, zwyciężyła na punkty 2-1 Monikę Kuźmę z SSW Taurus Goleniów. W finale wygrała natomiast – również 2-1 – z Matyldą Łapetą z Gwardii Wrocław.

Na najwyższym stopniu podium stanął w Grudziądzu także złoty medalista tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Gracjan Ciureja. W pierwszej swojej walce w wadze 46 kg, podopieczny trenera Józefa Sadko pokonał jednogłośnie na punkty Jakuba Krzpieta z Imperium Boxing Wałbrzych, a w finale wygrał 3-0 z brązowym medalistą OOM, Oskarem Jędrysiakiem z DKB Dzierżoniów.

Z kompletem zwycięstw wrócił z Grudziądza również drugi z zawodników trenera Józefa Sadko, rywalizujący w kategorii 54 kg, Kacper Ciureja. Na początek pokonał 3-0 Bartłomieja Kiliana z Gladiatora Warszawa. W drugiej walce wygrał 2-1 z Jarosławem Skibińskim (ZKB Jaskinia Lwa Ziębice), w finale zwyciężył natomiast 3-0 Pawła Sulęckiego z Legionowskiej ASW.

Dodać trzeba, że Gracjan Ciureja powołany został przez trenera Jerzego Baranieckiego do reprezentacji Polski kadetów, która w dniach 28 września – 7 października trenować będzie w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie przed startem w rozpoczynających się 9 października w rosyjskiej Anapie, Mistrzostwach Europy kadetów.