Trzy zwycięstwa i dwie porażki pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy zwycięstwa i dwie porażki pod koszem

Wygrane mecze juniorów, kadetów i młodzików MUKS 1811 Unii Tarnów oraz przegrane spotkania kadetek MKS Pałac Młodzieży Tarnów i chłopców MUKS 1811 Unii Tarnów – tak przedstawia się bilans ostatnich występów młodzieżowych zespołów z naszego miasta występujących w rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki.

W jedenastej kolejce ligi juniorów, MUKS 1811 Unia Tarnów zmierzył się na wyjeździe z krakowską Wisłą, którą w pierwszej rundzie pokonał różnicą dwudziestu punktów. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej uwidoczniła się zdecydowana wyższość podopiecznych trenera Michała Skowrona i do przerwy tarnowianie prowadzili już 44-28. Po zmianie stron koszykarze MUKS 1811 Unii powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając ostatecznie 92-62 (18-15, 26-13, 22-16, 26-18). Po ósmej w tym sezonie wygranej tarnowianie zajmują drugie miejsce w tabeli, mając jednak rozegrane o dwa mecze więcej, od plasujących się za nimi zespołów Cracovii 1906 Szkoła Gortata (trzy punkty mniej) oraz Korony AGH II Kraków (cztery „oczka” mniej).

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 21, Mateusz Pochroń 17, Andrzej Schabowski 14, Adrian Boduch 11, Szymon Frojdenfal 8, Kacper Maniawski 7, Mikołaj Ciesielski 4, Michał Walnik 4, Mikołaj Wróbel 4, Igor Tomasiewicz 2.

Po kolejne zwycięstwo, dziewiąte już w rozgrywkach, sięgnęli także kadeci „A” MUKS 1811 Unii Tarnów, którzy zmierzyli się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z AZS UJK Kielce. Pierwsza połowa nie wskazywała na wygraną ekipy Łukasza Stawarza. Po pierwszej „ćwiartce” prowadzili oni wprawdzie jednym punktem, ale na przerwę zeszli przegrywając 45-52. W trzeciej kwarcie z nawiązką odrobili jednak te straty i po trzydziestu minutach prowadzili różnicą siedmiu „oczek” (72-65). Ostatnia część meczu zakończyła się remisowo i tarnowianie zwyciężyli 84-77 (23-22, 22-30, 27-13, 12-12). Na trzy kolejki przed końcem, koszykarze z Tarnowa plasują się w tabeli na drugiej pozycji.

MUKS 1811 Unia: Sebastian Dynda 24, Igor Michalski 19, Sebastian Szabaciuk 14, Mikołaj Wróbel 11, Jakub Więckowski 6, Mikołaj Banach 4, Mateusz Baziak 4, Adrian Szumlański 2, Wojciech Gancarz 0, Bartosz Opioła 0, Szymon Skrzypek 0.

W przedostatnim meczu klasy kadetek „A”, prowadzona przez trenera Jacka Falkowskiego ekipa MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrała w hali przy ul. Gumniskiej z liderem, bocheńskim MOSiR-em. Po pierwszej kwarcie zanosiło się na sporą niespodziankę, gospodynie zdobyły bowiem blisko dwa razy więcej punktów od niepokonanej w tym sezonie ekipy z Bochni. Już do przerwy przyjezdne prowadziły jednak 34-32, a po trzeciej kwarcie ich przewaga wzrosła do blisko dwudziestu punktów (58-39). Ostatnie dziesięć minut miało już wyrównany przebieg i mecz zakończył się porażką Pałacu 51-73 (22-12, 10-22, 7-24, 12-15).

MKS PM: Katarzyna Śmiertka 13, Barbara Śmiertka 11, Aleksandra Kopacz 10, Gabriela Wajda 7, Emilia Bartoszek 2, Ada Klaper 2, Gabriela Ramian 2, Sylwia Słowik 2, Emilia Więcek 2, Inga Hebda 0, Kaja Woźniak 0.

Pewne zwycięstwo w pojedynku z zamykającym tabelę KK UKS Kadet Oświęcim odnieśli młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów. W pierwszej kwarcie spotkania rozgrywanego w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, ekipa trenera Dominika Niemczury zdeklasowała wręcz rywali, pozwalając im na zdobycie dwóch zaledwie punktów. W dwóch kolejnych kwartach gospodarze również zdecydowanie przeważali i po trzydziestu minutach prowadzili 84-17. Dopiero w ostatniej kwarcie tarnowianie pozwoli rywalom na nawiązanie równorzędnej walki, zwyciężając 93-33 (26-2, 29-11, 29-4, 9-16).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 28, Wojciech Gancarz 20, Mikołaj Ochwat 8, Szymon Kubaka 7, Filip Kawa 6, Krzysztof Rachwał 6, Adam Nowakowski 5, Szymon Skowron 5, Kacper Maziarz 4, Hubert Bartkowski 2, Adam Wódka 2, Daniel Sikora 0.

Bez wygranej pozostają najmłodsi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, występujący w klasie chłopców. W meczu otwierającym rundę rewanżową, podopieczni trenera Jarosława Mosio zagrali w Nowym Sączu z tamtejszym STK Wikar Nowy Sącz. Pierwsza kwarta zakończyła się wysoką wygraną sądeczan, w drugiej nieznacznie skuteczniejsi byli chłopcy z Tarnowa i do przerwy STK Wikar prowadził tylko 26-18. W trzeciej kwarcie na parkiecie znów trwała wyrównana walka i po jej zakończeniu notowano wynik 34-24. Ostatnia odsłona, podobnie jak pierwsza, zakończyła się natomiast dziesięciopunktową wygraną gospodarzy, którzy w końcowym rozrachunku zwyciężyli 50-30 (13-3, 13-15, 8-6, 16-6).

MUKS 1811 Unia: Szymon Hajdo 15, Szymon Skowron 7, Stanisław Boduch 2, Tomasz Kras 2, Szymon Piórkowski 2, Piotr Dura 1, Olivier Olesik 1, Oskar Brzeziński 0, Jan Boduch 0, Wojciech Foltak 0, Michał Mazur 0, Jarosław Pasek 0.