Trzybramkowa wygrana futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzybramkowa wygrana futsalistów Unii

Udanie wypadła inauguracja sezonu w wykonaniu pierwszoligowych futsalistów Unii Tarnów. W spotkaniu rozegranym wczoraj w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, tarnowianie pokonali 6-3 (1-1) GKS Futsal Tychy i zostali pierwszym liderem tabeli.

Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - GKS Futsal Tychy

Na pierwszą bramkę kibice czekali do 7 min. Na strzał z dystansu zdecydował się wówczas Dominik Wardzała i piłka wpadła przy lewym słupku bramki strzeżonej przez 50-letniego Zbigniewa Modrzika. W końcówce pierwszej połowy tarnowianie mieli jeszcze trzy bardzo dobre okazje do zdobycia bramki (dwie Tomasz Grzesiak, jedną Wojciech Przybył), wynik nie uległ jednak zmianie. Tymczasem na 12.5 sekundy przed przerwą Konrad Podobiński sfaulował w polu karnym Patryka Widucha, a podyktowany przez sędziów rzut karny zamienił na bramkę Marek Kołodziejczyk.

O wiele więcej bramek padło po przerwie. W 23 min na ponowne prowadzenie wyprowadził „Jaskółki” Tomasz Grzesiak. Między 30 a 32 minutą, tarnowianie zdobyli trzy kolejne bramki – na listę strzelców wpisali się kolejno Tomasz Grzesiak, Wojciech Przybył oraz Dominik Wardzała – i prowadzili 5-1. Dzięki strzałom Marka Kołodziejczyka (37 min) oraz Filipa Krzyżowskiego (38 min), tyszanie zmniejszyli straty do dwóch „oczek”, gol zdobyty w ostatniej minucie przez Tomasza Grzesiaka przypieczętował jednak wygraną Unii.

Unia: Jakub Wałach – Tomasz Grzesiak 3, Wojciech Przybył 1, Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński oraz Dominik Strzelecki – Dominik Wardzała 2, Szymon Adamski, Damian Chudyba, Piotr Jodłowski, Dawid Sojda, Konrad Stańczyk, Robert Ślęczka, Mateusz Waryłkiewicz.