Trzynaście bramek futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzynaście bramek futsalistów Unii

W dziewiątej kolejce spotkań małopolsko-świętokrzyskiej grupy drugiej ligi Polskiej Ligi Futsalu, Unia Tarnów zmierzyła się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej z zamykającą tabelę Spartą Spytkowice. Podopieczni grającego trenera Kamila Pawlaka rozgromili rywali 13-4 (4-0).

Wynik meczu już w 2 min otworzył Kamil Pawlak. Na 2-0 podwyższył trzy minuty później Konrad Fryś, a w 7 min po uderzeniu Bartłomieja Frąca było już 3-0. Ten sam zawodnik ustalił w 18 min wynik do przerwy.

Pobyt w szatni podziałał na gospodarzy demobilizująco, już w 21 min stracili bowiem pierwszą bramkę. Odpowiedź „Jaskółek” była jednak błyskawiczna. W 24 min na listę strzelców wpisał się Roman Vorobei, dwie minuty później wynik podwyższył Konrad Fryś, a w 28 min po strzale Romana Vorobeia było 7-1. Kolejne minuty przyniosły dwa hat-tricki. W 31 min skompletował go Roman Vorobei, minutę później Bartłomiej Frąc. Do dwucyfrowego wyniku (10-1) doprowadził w 33 min Bartłomiej Motyka, dwie minuty później między słupki trafił także Adrian Pasek. W odpowiedzi na drugie trafienie Sparty, w 37 min dwunastą bramkę dla Unii zdobył Kamil Tyrka i tym samym na listę strzelców wpisali się wszyscy tarnowianie grający w polu. Kolejny fragment należał do gości, którzy w 38 min doprowadzili do rezultatu 12-4, a wynik meczu tuż przed końcową syreną ustalił Roman Vorobei.

Unia: Oskar Kwiek – Konrad Fryś 2, Adrian Pasek 1, Kamil Pawlak 1, Kamil Tyrka 1 oraz Dominik Strzelecki - Roman Vorobei 4, Bartłomiej Frąc 3, Bartłomiej Motyka 1.

W innych meczach: UKS FA Futsal Pińczów - GKS Ekom Invex Remedium II Nowiny 4-4, AZS UEK Kraków – BSF Busko Zdrój 4-2.

Klasyfikacja po ośmiu kolejkach: 1. Unia Tarnów – 22 pkt., 2. AZS UEK Kraków – 19 pkt. (w ośmiu meczach), 3. UKS FA Futsal Pińczów – 14 pkt., 4. BSF Busko-Zdrój – 9 pkt., 5. GKS Ekom Invex Remedium II Nowiny – 6 pkt. (w ośmiu meczach), 6. Sparta Spytkowice – 4 pkt.