Trzynaście bramek na inaugurację sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzynaście bramek na inaugurację sezonu

Bardzo udanie zainaugurowały sezon, występujące w grupie południowej 2 (tzw. małopolskiej) pierwszej ligi, futsalistki Tarnovii. W spotkaniu rozegranym w hali im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, podopieczne trenera Jacka Ćwika rozgromiły 13-0 (8-0) Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska.

Strzelecki festiwal tarnowianek rozpoczęła już w 2 min Katarzyna Białoszewska. Trzy minuty później po dwóch trafieniach Katarzyny Trytek (4 i 5 min) Tarnovia prowadziła 3-0. Na początku 9 min na listę strzelczyń wpisała się Gabriela Krawczyk, po kolejnych bramkach Katarzyny Trytek – 11 i 13 min – ekipa trenera Jacka Ćwika prowadziła natomiast 6-0. Jeszcze przed przerwą swój bramkowy dorobek powiększyły Katarzyna Białoszewska (13 min) oraz Gabriela Krawczyk (16 min) i na przerwę oba zespoły zeszły przy ośmiobramkowej przewadze naszego zespołu.

Na pierwszą bramkę po zmianie stron czekać trzeba było tylko do 22 min, kiedy to bramkarkę gości, Honoratę Czarnecką pokonała Gabriela Gębica. Dwucyfrową zdobycz bramkową, tarnowianki osiągnęły na początku 28 min, po trzecim tego dnia celnym strzale Gabrieli Krawczyk. Niespełna półtorej minuty później pierwszy raz między słupki trafiła natomiast Agnieszka Derus. Zdobywczynie dwóch ostatnich bramek dały o sobie znać również w końcowych dziesięciu minutach. Gabriela Krawczyk wpisała się jeszcze na listę strzelczyń w 32 min, a Agnieszka Derus w 37 min ustaliła wynik tego jednostronnego spotkania.

Tarnovia: Anna Wełna – Katarzyna Trytek 4, Katarzyna Białoszewska 2, Agnieszka Derus 2, Gabriela Gębica 1 oraz Gabriela Krawczyk 4, Gabriela Kusion, Aleksandra Skrzyniarz.