Trzynaście medali pływaków UKS Sokół-Mościce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzynaście medali pływaków UKS Sokół-Mościce

Trzynaście medali, sześć złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe, przywieźli pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów z rozegranych w Krakowie zawodów pierwszej rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (12-13 lat).

Aż czterokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał w tych mistrzostwach dwunastoletni Tymoteusz Jarząb. Młody podopieczny trenerki Anny Jasiak triumfował w wyścigach na 100 metrów stylem motylkowym – 1:12.68 min, 100 metrów stylem dowolnym – 1:03.08 min, 100 metrów stylem grzbietowym – 1:14.13 min oraz 400 metrów stylem dowolnym – 4:45.24 min, na wszystkich tych dystansach poprawiając rekordy życiowe

W wyścigach na 100 i 400 metrów stylem dowolnym jako drugi na mecie meldował się klubowy kolega Tymoteusza, Mikołaj Jurkiewicz. Uzyskane przez niego wyniki: 1:06.97 min i 5:02.40 min są również jego nowymi „życiówkami”. Dwa medale w gronie dwunastolatków wywalczył ponadto Filip Korman. Zajął on drugą pozycję na dystansie 200 metrów stylem zmiennym – 2:45.64 min oraz trzecią lokatę na 100 metrów stylem motylkowym – 1:15.51 min; oba te czasy są lepsze od jego dotychczasowych rekordów życiowych.

Warto także wspomnieć o udanym występie sztafety mieszanej 4x50 metrów stylem dowolnym (Tymoteusz Jarząb, Mikołaj Jurkiewicz, Filip Korman, Natalia Biedrzycka), która z wynikiem 2:05.19 min sklasyfikowana została na trzecim miejscu.

W klasyfikacji generalnej dwunastolatków zdecydowanie triumfował Tymoteusz Jarząb – 1348 pkt. Drugie miejsce zapewnił sobie Mikołaj Jurkiewicz – 1180 pkt., a czwarty był Filip Korman – 1148 pkt.

W rywalizacji trzynastolatków cztery miejsca na podium – i cztery rekordy życiowe - wywalczył Igor Szczerba. W wyścigach na 100 metrów stylem grzbietowym – 1:06.59 min i 200 metrów stylem grzbietowym – 2:25.03 min zajął on pierwsze miejsca, na dystansach 100 i 400 metrów stylem dowolnym (czasy odpowiednio 59.76 s oraz 4:35.95 min) klasyfikowany był natomiast na drugich pozycjach. W łącznej klasyfikacji w tej kategorii wiekowej, Igor Szczerba zajął drugie miejsce – 1662 pkt.