Trzysetowa porażka w Policach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzysetowa porażka w Policach

W czwartej kolejce spotkań Tauron Ligi, siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów przegrały 0-3 (18-25, 16-25, 19-25) wyjazdowy pojedynek z Grupą Azoty Chemikiem Police. Wbrew temu, co mógłby sugerować wynik, w pierwszym i w trzecim secie, tarnowianki długo były równorzędnymi rywalkami dla mistrzyń Polski.

Mecz Tauron Ligi: Grupa Azoty Chemik Police - Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów

Bohaterką pierwszych minut była Katarzyna Marcyniuk, po jej trzech atakach, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza wygrywały 3-1. W kolejnej akcji, wracająca do składu Wiktoria Kowalska zablokowała Igę Wasilewską i przewaga tarnowianek wzrosła do trzech „oczek”. Po następnych udanych próbach Wiktorii Kowalskiej i Katarzyny Marcyniuk zrobiło się natomiast 2-6. Po zablokowanym przez Martynę Czyrniańską ataku Gabrieli Ponikowskiej, straty policzanek zmalały do dwóch punktów (4-6). W kolejnych minutach utrzymywało się nieznaczne prowadzenie Roleski Grupy Azoty ANS. Po nieudanym ataku Klaudii Świstek, na tablicy pojawił się wynik 13-14. Punkty Gabrieli Ponikowskiej, Wiktorii Kowalskiej i Klaudii Świstek pozwoliły jednak tarnowiankom na odskoczenie na dystans czterech punktów (13-17). Po udanej akcji Martyny Czyrniańskiej, w polu zagrywki stanęła Fabiola Almeida de Souza. Przy jej serwach gospodynie zdobyły osiem punktów z rzędu (trzy po atakach Martyny Czyrniańskiej, dwa po blokach Agnieszki Korneluk i trzy po błędach tarnowianek), doprowadzając do wyniku 22-17. Serię tę przerwała na moment Wiktoria Szumera, a rywalizacja w tej partii zakończyła się po dwóch atakach Martyny Czyrniańskiej i próbie Martyny Łukasik.

W drugim secie od początku uwidoczniła się wyższość ekipy z Polic, która po atakach, wybranej najlepszą zawodniczką meczu, Martyny Czyrniańskiej prowadziły 6-2 i 8-3. Po zepsutej zagrywce Martyny Łukasik i ataku Gabrieli Ponikowskiej, na tablicy pojawił się rezultat 8-5, ale Jovana Brakocević-Canzian wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 14-5. Po ataku Nikoliny Lukić notowano rezultat 15-8, dwa błędy tarnowianek przywróciły jednak dziewięciopunktową przewagą Grupy Azoty Chemika (17-8). Końcówka partii miała już wyrównany przebieg, a ostatni punkt był dziełem Martyny Czyrniańskiej.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od dwóch punktów gospodyń, punkt Gabrieli Ponikowskiej doprowadził jednak do remisu 3-3. Chwilę później po zepsutym ataku Martyny Czyrniańskiej, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza prowadziły natomiast 7-4. W kolejnych akcjach także utrzymywała się przewaga tarnowianek, dopiero po próbie Martyny Łukasik na tablicy pojawił się wynik 9-9. Po okresie gry punkt za punkt, Agnieszka Korneluk wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 15-13. Kolejny, siódmy w tym spotkaniu, punktowy atak Wiktorii Kowalskiej doprowadził do remisu 17-17. Po akcji Martyny Łukasik szybko zrobiło się jednak 20-17, a po zepsutym ataku Yulii Gerasymovej, policzanki wygrywały 24-18. Rywalizację we wczorajszym meczu zakończyła Martyna Łukasik.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Marcyniuk (10 pkt.), Marta Łyczakowska, Yulia Gerasymova (1), Klaudia Świstek (3), Gabriela Ponikowska (11), Wiktoria Kowalska (9), Aleksandra Żurawska (libero) – Aleksandra Szczepańska, Wiktoria Szumera (2), Nikolina Lukić (3).