Trzysetowa porażka w Szczyrku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzysetowa porażka w Szczyrku

Po krótkiej przerwie, do walki o pierwszoligowe punkty powróciły siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Dwudziesta kolejka nie była niestety udana dla podopiecznych trenera Łukasza Marciniaka. W wyjazdowym meczu przegrały one 0-3 (13-25, 26-28, 27-29) z SMS PZPS Szczyrk i zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

Pierwsza partia należała zdecydowanie do bardzo dobrze prezentującego się w tym sezonie młodego zespołu Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Bardzo duży problem sprawiła tarnowiankom zagrywka gospodyń. Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie potrafiły także znaleźć recepty na blok rywalek, po którym zespół ze Szczyrku zdobył aż piętnaście punktów.

Zupełnie inny przebieg miał drugi set. Przez większą część na prowadzeniu były w nim wprawdzie siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ale ich przewaga nie była tak zdecydowana jak w pierwszej partii. Szczyrkowianki prowadziły 8-5, chwilę później rozmiary ich prowadzenia zmalały do dwóch „oczek” (16-14), a w końcówce seta wygrywały 21-19. Nasz zespół zdołał doprowadzić do remisu, pojawienie się na boisku przyjmującej Pauliny Damaske, przechyliło jednak szalę zwycięstwa na korzyść zespołu trenera Wiesława Popika.

W trzeciej, i jak się potem okazało ostatniej, partii, niemal przez cały czas utrzymywało się z kolei nieznaczne prowadzenie naszej drużyny. W końcówce, w polu zagrywki pojawiła się niespełna 17-letnia środkowa SMS PZPS, Dominika Pierzchała. Seria jej zagrywek przesądziła o wygranej zespołu ze Szczyrku. W tarnowskiej drużynie najlepiej punktującą zawodniczką była Marta Duda (13 pkt.). Dziewięć punktów zdobyła Julita Molenda, a pięć Jowita Jaroszewicz.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Julita Molenda, Marta Duda, Nikola Abramajtys, Jowita Jaroszewicz, Karolina Szczygieł, Olga Samul (libero) – Maja Grodzka, Dominika Minicz, Aleksandra Buczek, Justyna Kędziora, Oliwia Wasiak.