Trzysetowa wygrana w Jaworze - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzysetowa wygrana w Jaworze

W dwudziestej kolejce spotkań o mistrzostwo pierwszej ligi siatkówki kobiet, ekipa Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów po trwającym niewiele ponad 70 minut meczu pokonała na wyjeździe 3-0 (25-20, 25-14, 25-20) Olimpię Jawor. Była to czwarta z rzędu wyjazdowa wygrana tarnowianek bez straty seta.

Siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów

Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszych siatkarek, które po ataku Vivian Pellegrino prowadziły 6-1. Kolejne minuty były nieco bardziej wyrównane, akcja Ewy Bimkiewicz doprowadziła jednak do wyniku 14-7 dla Grupy Azoty Roleski PWSZ. Po zmianach dokonanych przez szkoleniowca Olimpii, gospodynie zmniejszyły straty do trzech punktów, końcówka seta znów przebiegała jednak pod dyktando tarnowianek. Rywalizację w tej partii zakończyła skutecznym atakiem Vivian Pellegrino.

Początek drugiego seta należał do zespołu z Jawora, który wyszedł na prowadzenie 4-1. Kolejne cztery punkty zdobyły jednak tarnowianki, a potem przez kilka akcji na boisku trwała wyrównana walka. Od wyniku 8-8 więcej z gry zaczęły ponownie mieć siatkarki z Tarnowa. Przy stanie 12-10 w polu serwisowym pojawiła się kapitan Grupy Azoty Roleski PWSZ, Magdalena Szabó. Seria jej dobrych zagrywek w połączeniu ze skutecznym blokiem, pozwoliła naszej drużynie na powiększenie przewagi do siedmiu punktów (17-10). W dalszych minutach tarnowianki również skutecznie blokowały ataki siatkarek Olimpii i właśnie punktowy blok zawodniczek Grupy Azoty Roleski PWSZ ustalił wynik tego seta na 25-14.

W pierwszych minutach trzeciej partii – do stanu 6-6 – oba zespoły zdobywały punkty na przemian. Chwilę później po atakach Ewy Bimkiewicz na tablicy pojawił się jednak korzystny dla naszego zespołu rezultat 14-9. W dalszych minutach, mimo że tarnowiankom przytrafiały się momenty przestojów, prowadzenie naszej drużyny ani przez chwilę nie było zagrożone. Ostatni w tym secie i meczu punkt, podopieczne trenera Paolo de Tarso Milagresa zdobyły blokując atak siatkarek Olimpii.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Simona Dreczka, Karolina Szczygieł, Ewa Bimkiewicz, Klaudia Kaczorowska, Vivian Pellegrino, Paulina Krześlak (libero) oraz Agnieszka Cur, Paulina Szpak, Malwina Stroińska.