Trzysetowe zwycięstwo siatkarek UKS Jedynka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzysetowe zwycięstwo siatkarek UKS Jedynka

Trwa rywalizacja o miejsca 1-6 w pierwszej lidze małopolskiej siatkówki kobiet. Siatkarki UKS Jedynka Tarnów po domowej wygranej 3-0 z Wisłą Kraków, w drugim meczu rozegranym w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zmierzyły się z innym krakowskim zespołem, Bronowianką.

Po gładko wygranym przez podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby pierwszym secie, w kolejnych partiach rywalizacja miała o wiele bardziej wyrównany charakter. – Gra w drugim i trzecim secie mogła się podobać. Mecz obfitował w długie akcje, a dziewczyny zaprezentowały dobrą zagrywkę i przyjęcie oraz grę w obronie. Szczególnie do gustu przypaść mogła postawa Natalii Cieśli, Magdy Dynarowicz oraz Dominiki Małek – mówi Urszula Świerczek. Ostatecznie tarnowianki wygrały 3-0 (25-13, 25-23, 28-26), a ostatni punkt zdobyła Daria Starzyk, technicznym zagraniem pod linię końcową.

Aktualnie siatkarki UKS Jedynka zajmują czwarte miejsce w tabeli, tracąc sześć punktów do Popradu Stary Sącz, trzy „oczka” do MKS Andrychów (zespoły te mają jeszcze do rozegrania zaległy pojedynek) oraz jeden punkt do krakowskiej Wisły. Awans do rozgrywek centralnych zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny.

UKS Jedynka: Dominika Bochenek, Magdalena Dynarowicz, Natalia Cieśla, Dominika Małek, Zuzanna Stachura, Daria Starzyk, Katarzyna Bardo (libero) oraz Julia Stachura.