Twierdza Tarnów pozostała niezdobyta - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Twierdza Tarnów pozostała niezdobyta

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów w ostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością pokonali 31-28 (14-12) MTS Chrzanów. Tym samym „siódemka” trenera Ryszarda Tabora zakończyła rozgrywki z kompletem punktów we własnej hali. Tarnowianie dzięki tej wygranej awansowali na pierwsze miejsce w tabeli i jeżeli w środę zdobędą w Świdnicy przynajmniej dwa punkty zapewnią sobie mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi.

Derbowy pojedynek rozpoczął się od trafienia Michała Kubisztala, na które goście odpowiedzieli celnymi rzutami Patryka Roli (zdobył w tym meczu aż 15 bramek, w tym dziewięć z rzutów karnych) i Jakuba Romiana. W 8 min po akcjach Kamila Drobieckiego, Daniela Dutki i Bartosza Niemca było 4-2 dla SPR PWSZ. Potem prowadzenie kilkakrotnie przechodziło z rąk do rąk, ale żadna z drużyn nie uzyskała do przerwy przewagi większej niż dwubramkowa. Jeszcze na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, po dwóch trafieniach Dawida Skoczylasa na tablicy widniał wynik 12-11 dla „siódemki” z Chrzanowa. Po dwóch trafieniach Daniela Dutki oraz bramce Jakuba Kowalika, do szatni oba zespoły zeszły jednak przy dwubramkowym prowadzeniu SPR PWSZ.

Po sześciu minutach gry w drugiej połowie tarnowianie prowadzili 17-14. Chrzanowianie wykorzystali jednak dwuminutowy okres gry w przewadze i trzy minuty później po akcji Dawida Skoczylasa wygrywali 18-17. W 44 min było 21-21. Kolejny fragment meczu podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrali 4-0 i po trafieniu rozgrywającego bardzo dobry mecz Łukasza Kucharzyka w 48 min wyszli na prowadzenie 25-21. Pięć minut później rywale zmniejszyli straty do dwóch bramek (25-23), a w 55 min przegrywali tylko 25-27, po rzucie Krzysztofa Mogielnickiego i kolejnej bramce Łukasza Kucharzyka, w 56 min SPR PWSZ wygrywał jednak 29-25. Na minutę przed końcem chrzanowianie znów zbliżyli się na dystans dwóch „oczek”, ale w końcówce bramkę pieczętującą wygraną gospodarzy zdobył Michał Kubisztal.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Michał Kubisztal 9, Daniel Dutka 7, Łukasz Kucharzyk 4, Marcin Wajda 4, Jakub Kowalik 2, Krzysztof Mogielnicki 2, Bartosz Niemiec 2, Kamil Drobiecki 1, Emilian Jewuła, Damian Misiewicz, Łukasz Nowak, Albert Sanek.