Tylko szóste miejsce w Toruniu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tylko szóste miejsce w Toruniu

Niezbyt udany występ zanotowali młodzi zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów w rozegranych wczoraj na toruńskiej Motoarenie zawodach trzeciej rundy półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Tarnowianie zakończyli je na szóstej pozycji, wyprzedzając jedynie ekipę Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Zawody wygrali gospodarze, dla których było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Turniej rozpoczął się bardzo dobrze dla naszych żużlowców, Patryk Rolnicki i Michał Nowiński pokonali bowiem 5-1 parę GTM Start Gniezno, Damian Stalkowski – Patryk Fajfer. Dwa kolejne biegi zakończyły się jednak podwójnymi przegranymi Grupy Azoty Unii. W biegu siódmym, Michał Nowiński i Krystian Stefanów ulegli parze Stali Rzeszów, Wiktor Lampart – Patryk Wojdyło, w gonitwie jedenastej, Michał Nowiński miał defekt na ostatnim miejscu, a Patryk Rolnicki musiał uznać wyższość duetu toruńskiego Get Well, Daniel Kaczmarek – Igor Kopeć-Sobczyński.

Serię porażek przerwali tarnowianie w biegu trzynastym. Krystian Stefanów przegrał wprawdzie z Alanem Szczotką i Kamilem Nowackim z Cash Broker Stal Gorzów, ale pierwszy linię mety minął Patryk Rolnicki. Chwilę później, w biegu szesnastym, Grupa Azoty Unia przegrała 2-4 z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk (Marcin Turowski, Patryk Rolnicki, Karol Żupiński, Krystian Stefanów), a w ostatnim wyścigu turnieju, osamotniony Michał Nowiński (Krystian Stefanów został wykluczony za dotknięcie taśmy) uległ duetowi Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, Mateusz Burzyński – Mateusz Tonder.

Wyniki:

1. Get Well Toruń – 28 pkt. – Marcin Kościelski 5+2 (2*,-,2*,1), Igor Kopeć-Sobczyński 11+1 (3,2*,3,3), Daniel Kaczmarek 11+1 (3,3,3,2*), Norbert Krakowiak 1 (1)

2. Cash Broker Stal Gorzów – 20 pkt. – Hubert Czerniawski 9+1 (2*,3,2,2), Alan Szczotka 6 (3,0,2,1), Kamil Nowacki 5+3 (2*,1,1*,1*),

3. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – 19 pkt. – Mateusz Tonder 4+2 (1,1*,-,2), Damian Pawliczak 0 (0,-,u,w), Mateusz Burzyński 8 (2,3,-,3), Arkadiusz Potoniec 7+1 (2*,3,2)

4. Stal Rzeszów – 17 pkt. – Wiktor Lampart 10 (2,3,3,2), Mateusz Rząsa 1 (0,0,1,0), Patryk Wojdyło 6+1 (2*,2,2,0)

5. GTM Start Gniezno – 15 pkt. – Patryk Fajfer 9 (0,3,3,3), Damian Stalkowski 4 (1,3,w,w), Maksymilian Bogdanowicz 2 (0,1,1,w)

6. Grupa Azoty Unia Tarnów – 13 pkt. – Patryk Rolnicki 9 (3,1,3,2), Michał Nowiński 4+1 (2*,1,d,1), Krystian Stefanów 0 (0,0,0,t)

7. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 11 pkt. – Aureliusz Bieliński 0 (d,t,d,d), Karol Żupiński 3 (1,t,1,1), Marcin Turowski 8 (1,1,3,3)

Czwarta runda półfinałowa rozegrana zostanie dzisiaj na torze w Gdańsku. Początek zawodów o godz. 16.30.