Tym razem Grzegorz Kapała i Oskar Wiejas-Ziętek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tym razem Grzegorz Kapała i Oskar Wiejas-Ziętek

W dziewiątej rundzie tarnowskiej ligi kartingowej najlepsi okazali się Grzegorz Kapała oraz Oskar Wiejas-Ziętek. Zawody, które tradycyjnie rozegrane zostały w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów, zgromadziły na starcie 32 zawodniczek i zawodników.

Plakat dziewiątej rundy ligi kartingowej

W kwalifikacjach juniorów najlepszy okazał się Oskar Wiejas-Ziętek, wyprzedzając Błażeja Rożkowicza oraz Bartosza Wilka. Zwycięzca kwalifikacji triumfował także w pierwszym wyścigu finałowym, w którym za jego plecami linię mety minęli Jakub Oracz oraz Michał Durak. Ten ostatni okazał się najlepszy w drugiej odsłonie finałowej rywalizacji, a na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Bartosz Jakubas oraz Oskar Wiejas-Ziętek. Zwycięzcą rundy został Oskar Wiejas-Ziętek, który podobnie jak drugi w klasyfikacji Michał Durak, zgromadził 28 pkt. Trzecią lokatę zapewnił sobie natomiast Bartosz Wilk – 23 pkt.

W klasyfikacji generalnej po dziewięciu rundach prowadzi Michał Durak – 260 pkt., przed Bartoszem Wilkiem – 218 pkt., Bartoszem Jakubasem – 217 pkt., Nikodemem Piątkiem – 166 pkt., Karolem Królem – 154 pkt. oraz Emilem Baranem – 123 pkt.

W sesji kwalifikacyjnej seniorów najszybszy był Krystian Rycharski, a za nim uplasowali się Grzegorz Kapała i Kacper Kajmowicz. W pierwszym finale „A” triumfował Grzegorz Kapała przed Krystianem Rycharskim i Kacprem Kajmowiczem. Ci sami kierowcy wywalczyli trzy pierwsze miejsca w drugim finale. Tym razem pierwszy linię mety minął Kacper Kajmowicz, drugi Grzegorz Kapała, a trzeci Krystian Rycharski. Zwycięzcą rundy został więc Grzegorz Kapała – 35 pkt., drugi był Kacper Kajmowicz – 34 pkt., a trzeci Krystian Rycharski – 33 pkt.

Po dziewięciu rundach najwięcej punktów ma w dorobku Kacper Kajmowicz – 237, wyprzedzając Grzegorza Kapałę – 233 pkt. oraz Krzysztofa Gardziela – 222 pkt. Pozostałe lokaty w czołowej szóstce zajmują: Szymon Gawenda – 214 pkt., Krystian Rycharski – 198 pkt. oraz Mikołaj Zyznawski – 181 pkt.

Dziesiąta runda kartingowych zmagań odbędzie się w przyszłym tygodniu. Juniorzy tradycyjnie rywalizować będą w środę (24 marca) o godz. 19, a seniorzy w czwartek (25 marca) o godz. 20.