Udana inauguracja juniorek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udana inauguracja juniorek Pałacu

Trzy zwycięstwa i cztery porażki (nie licząc bezpośredniego pojedynku dwóch ekip kadetów B) to efekt weekendowych występów koszykarek MKS Pałac Młodzieży Tarnów i koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów, występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki.

Koszykarki - kadetki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Na inaugurację ligi juniorek, prowadzona przez trenera Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży zmierzyła się w swojej hali z UKS Żak Nowy Sącz. Już w pierwszej kwarcie, tarnowianki wypracowały sobie dwudziestopunktową przewagę, a do przerwy prowadziły 43-20. W drugiej połowie historia powtórzyła się. Trzecia „ćwiartka” zakończyła się bardzo wyraźną wygraną Pałacu, końcowe dziesięć minut przebiegało natomiast pod znakiem wyrównanej gry. Ostatecznie koszykarki MKS PM wygrały w debiucie 94-46 (27-7, 16-13, 29-8, 22-18).

MKS Pałac Młodzieży: Gabriela Wajda 23, Gabriela Ramian 17, Katarzyna Śmiertka 13, Gabriela Kotlarz 9, Barbara Śmiertka 7, Aleksandra Kopacz 6, Karolina Korcyl 5, Emilia Wawrzon 5, Wiktoria Zabawa 5, Sylwia Słowik 4, Inga Hebda 0, Ada Klaper 0.

Pierwszy mecz mają za sobą także kadetki Pałacu (na zdjęciu), których szkoleniowcem jest Jacek Falkowski. W meczu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej tarnowianki również podejmowały UKS Żak Nowy Sącz. Rywalizacja w tym spotkaniu była o wiele bardziej zacięta niż w pojedynku juniorek. Dwie pierwsze kwarty zakończyły się nieznacznymi wygranymi sądeczanek, które do szatni zeszły przy prowadzeniu 31-28. O losach spotkania zadecydowała praktycznie, wysoko wygrana przez gospodynie trzecia odsłona, po zakończeniu której Pałac prowadził 45-36. W ostatniej kwarcie, sądeczanki odrobiły część strat, ale pojedynek zakończył się wygraną Pałacu 60-54 (15-17, 13-14, 17-5, 15-18). Warto dodać, że ponad 60 proc. punktów dla Pałacu zdobyła w tym meczu Emilia Wawrzon.

MKS Pałac Młodzieży: Emilia Wawrzon 37, Julia Zięba 9, Natalia Turek 8, Wiktoria Zabawa 4, Roksana Rojek 2, Weronika Bielawska 0, Zofia Chrupek 0, Maya Florek 0, Laura Ziaja 0.

W konfrontacji tarnowsko-sądeckiej najgorzej powiodło się trenowanej przez Deborę Sajdak-Malec ekipie młodziczek Pałacu. Pierwsza połowa ich pojedynku z UKS Żak Nowy Sącz nie wskazywała na takie rozwiązanie. Po dziesięciu minutach sądeczanki prowadziły wprawdzie różnicą siedmiu punktów, ale do przerwy ich przewaga zmalała do jednego „oczka” (29-28). Po zmianie stron przyjezdne były jednak stroną wyraźnie przeważającą i mecz zakończył się porażką Pałacu 42-87 (11-18, 17-11, 4-29, 10-29).

MKS Pałac Młodzieży: Wiktoria Załęska 18, Tatiana Stepek 11, Karolina Puchała 4, Maja Reczek 4, Nadia Gądek 2, Vanessa Wąż 2, Oliwia Wrona 1, Emilia Cichy 0, Amelia Drelicharz 0, Daria Siedlik 0, Nadia Słowik 0.

W lidze juniorów, ekipa Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Po wyrównanych dwóch pierwszych kwartach, do przerwy zespół prowadzony przez trenera Łukasza Stawarza przegrywał tylko 27-31. Po zmianie stron przewaga krakowian była jednak wyraźniejsza i nasz zespół musiał pogodzić się z porażką 64-85 (16-19, 11-12, 18-27, 19-27).

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 15, Sebastian Dynda 14, Mikołaj Wróbel 14, Jakub Więckowski 8, Kamil Rajca 7, Mikołaj Liszka 4, Mateusz Baziak 2, Wojciech Gancarz 0, Szymon Skrzypek 0.

Dwa mecze mają już za sobą zespoły kadetów B MUKS Unii 1811 Tarnów. W sobotę prowadzona przez trenera Jarosława Mosio pierwsza drużyna zagrała w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Wisłą Kraków. Dwie pierwsze kwarty zakończyły się siedmiopunktowymi wygranymi gości, którzy do przerwy prowadzili 42-28. W drugiej połowie krakowianie byli równie regularni. Zarówno w trzeciej, jak i w czwartej kwarcie zdobyli o dziewięć punktów więcej od naszego zespołu, zwyciężając ostatecznie 87-55 (21-14, 21-14, 24-15, 21-12).

Tego samego dnia drugi zespół kadetów B tarnowskiego klubu podejmował w swojej hali STK Wikar Nowy Sącz. Mimo że trener Dominik Niemczura miał do dyspozycji tylko siedmiu zawodników, wyższość jego drużyny nie podlegała dyskusji, przy czym co ciekawe najbardziej uwidoczniła się w czwartej kwarcie. W pierwszych trzech odsłonach tarnowianie zdobywali bowiem 6-7 punktów więcej od rywali i po trzydziestu minutach prowadzili 55-35. W końcowych dziesięciu minutach zdeklasowali natomiast zespół z Nowego Sącza, wygrywając 87-43 (13-7, 20-13, 22-15, 32-8).

We wtorek obie tarnowskie drużyny zmierzyły się natomiast w „bratobójczym” pojedynku, w którym zdecydowanie lepsi okazali się koszykarze drugiego zespołu. Po wygranej różnicą dziesięciu „oczek” pierwszej kwarcie, do przerwy ich przewaga stopniała wprawdzie do siedmiu punktów (33-26), ale po trzydziestu minutach ekipa trenera Dominika Niemczury prowadziła 59-35. W czwartej kwarcie gra toczyła się praktycznie do jednego kosza i mecz zakończył się wygraną MUKS Unii II 101-41 (18-8, 15-18, 26-9, 42-6).

MUKS 1811 Unia: Szymon Hajdo 26 i 11, Piotr Dura 13 i 13, Wojciech Foltak 4 i 4, Oliwier Olesik 4 i 2, Jarosław Pasek 2 i 4, Błażej Bartuś 2 i 2, Patryk Kasperek 2 i 0, Hubert Olszówka 2 i 0, Antoni Żybura 0 i 2, Maciej Ptak 0 i 0, Michał Mazur 0 i -, Szymon Witek 0 i -, Jan Link – i 2,  Antoni Sikora – i 1.

MUKS 1811 Unia II: Kacper Maziarz 22 i 36, Szymon Skowron 19 i 15, Adam Nowakowski 16 i 10, Hubert Bartkowski 15 i 17, Daniel Sikora 11 i 18, Patryk Bartkowski 4 i 3, Miłosz Jóźwiak 0 i 2.

Młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów nie będą z pewnością miło wspominać swojego ligowego debiutu. W meczu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, ekipa trenera Jarosława Mosio była tylko tłem dla zespołu AZS UJK Kielce. Do przerwy gospodarze przegrywali 5-58, ostatecznie ulegli natomiast przyjezdnym 19-109 (3-28, 2-30, 8-28, 6-23).

MUKS 1811 Unia: Szymon Skowron 8, Jarosław Pasek 3, Patryk Bartkowski 2, Hubert Olszówka 2, Eryk Pokorny 2, Antoni Żybura 2, Daniel Łazarz 0, Michał Mazur 0, Oliwier Olesik 0, Szymon Witek 0, Julian Wojtanowski 0, Dawid Zaranek 0.