Udana pogoń koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udana pogoń koszykarzy MUKS 1811 Unii

W jedenastej kolejce trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Unia Tarnów zmierzył się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z KK Uniwersytet Rolniczy Kraków. W pierwszej rundzie tarnowianie wygrali w Krakowie różnicą dwudziestu punktów, tym razem o zwycięstwo walczyć musieli do ostatniej minuty. Ostatecznie zakończyli jednak 2017 rok zwycięsko, pokonując rywala 90-85 (16-23, 20-31, 19-13, 35-18).

Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była bardzo słaba. Już po pierwszej kwarcie tarnowianie przegrywali różnicą siedmiu „oczek”, na przerwę zeszli natomiast przy niekorzystnym dla siebie rezultacie 36-54.

W trzeciej kwarcie koszykarze MUKS 1811 Unii zagrali wprawdzie skuteczniej w ataku i lepiej w defensywie, ale pozwoliło im to jedynie na zmniejszenie strat do dwunastu punktów (55-67). Końcowe dziesięć minut to bardzo dobra skuteczność dwójki rutyniarzy: Jacka Sulowskiego i Michała Skowrona, którzy w dwójkę zdobyli w tej kwarcie 29 punktów. Dzięki ich bardzo dobrej grze pod atakowanym koszem, gospodarze po sześciu minutach gry w czwartej „ćwiartce” odrobili straty, wychodząc na prowadzenie 75-74. Chwilę potem tarnowianie zdobyli kolejne sześć punktów i wygrywali już 81-76. Nie oznaczało to jednak końca emocji w tym pojedynku. Przyjezdni dwukrotnie trafili bowiem za trzy punkty i w 39 min to oni byli bliżsi zwycięstwa, prowadząc 82-81. Końcówka spotkania znów należała jednak do zawodników MUKS 1811 Unii, którzy tym samym odnieśli ósme w tym sezonie zwycięstwo. Jednym z jego ojców był z pewnością trzydziestoośmioletni Jacek Sulowski, który siedmiokrotnie trafił za trzy punkty (w tym cztery razy w ostatniej kwarcie), wykorzystując także wszystkie sześć rzutów wolnych.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 29, Michał Skowron 21, Mateusz Piska 11, Dominik Niemczura 9, Paweł Zaczkiewicz 8, Piotr Badełek 6, Błażej Niepsuj 6, Sebastian Bogusz 0, Dawid Łazarz 0.