Udane zakończenie roku pływaków Sokoła - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udane zakończenie roku pływaków Sokoła

Bardzo udanie pożegnali 2017 rok pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów, będący na co dzień uczniami tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi. W odbywających się w sobotę w Oświęcimiu (pod patronatem Pawła Korzeniowskiego) zawodach „Bijemy Rekordy”, podopieczni trenerki Anny Jasiak, czternastokrotnie stawali na podium, ustanawiając przy tym czternaście rekordów życiowych.

Rywalizujący w gronie piętnastolatków Dawid Jurkiewicz, w wyścigach na 100 metrów stylem dowolnym (55.80 s), 200 metrów stylem dowolnym (2:04.18 min), 100 metrów stylem grzbietowym (1:01.23 min) oraz 200 metrów stylem grzbietowym (2:13.07 min) zajął drugie miejsca, na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym sklasyfikowany został natomiast na trzeciej pozycji – 28.74 s. We wszystkich tych wyścigach ustanowił nowe rekordy życiowe.

W tej samej kategorii wiekowej, trzecie miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym zapewniła sobie Julia Ściślak, wynikiem 1:05.28 min, poprawiając dotychczasową „życiówkę”. Zawodniczka UKS Sokół-Mościce nowy rekord życiowy ustanowiła także w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, w którym z rezultatem 30.45 s zajęła czwartą pozycję. W pozostałych startach zajęła piąte lokaty w wyścigach na 50 metrów stylem klasycznym (36.60 s) i 100 metrów stylem klasycznym (1:18.74 min) oraz szóstą pozycję na dystansie 50 metrów stylem motylkowym (33.39 s).

W kategorii dwunastolatków, Igor Szczerba zwyciężył w wyścigach na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, uzyskując odpowiednio czasy 1:07.88 min oraz 2:27.31 min. Na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym (32.11 s) oraz 200 metrów stylem dowolnym (2:09.92 min) zajął drugie miejsca, natomiast w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym sklasyfikowany został na czwartej pozycji (1:01.13 min). Z wyjątkiem rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym, w pozostałych wyścigach ustanawiał nowe rekordy życiowe.

Wśród jedenastolatków zaprezentowali się Filip Korman oraz Tymoteusz Jarząb. Ten pierwszy okazał się najszybszy w wyścigach na 50 metrów stylem motylkowym (34.83 s) i 200 metrów stylem zmiennym (2:54.48 min), zdobywając ponadto trzecią lokatę w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym (1:23.15 min) oraz piąte miejsce na dystansie 200 metrów stylem dowolnym (2:32.13 min). Rezultaty osiągnięte przez niego w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem dowolnym są przy tym jego nowymi „życiówkami”.

Tymoteusz Jarząb tym razem wystąpił w jednej tylko konkurencji, wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym. Był to start bardzo udany. Podopieczny Anny Jasiak zajął drugie miejsce, rezultatem 2:18.14 min ustanawiając nowy rekord okręgu. Rekord ten od 2001 roku należał do byłego zawodnika Unii Tarnów, Michała Janasa (obecnie międzynarodowy sędzia piłki ręcznej), trenowanego wówczas przez obecną prezes UKS Sokół-Mościce, Małgorzatę Klich.