Udany debiut brazylijskiego trenera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany debiut brazylijskiego trenera

W osiemnastej kolejce spotkań pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zagrały na wyjeździe z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Trenerski debiut brazylijskiego trenera Paolo De Tarso Milagresa okazał się bardzo udany. Tarnowianki wygrały 3-0 (25-21, 25-19, 25-13) i tracą już tylko dwa punkty do plasującego się na miejscu dającym prawo gry w play-offach zespołu z Sosnowca.

Mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet: Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

Pierwsze piłki nie wskazywały na tak łatwą wygraną naszego zespołu, który przegrywał już 2-6. Potem gra wyrównała się, ale tarnowianki dalej popełniały sporo błędów w przyjęciu i przegrywały 5-10. Po czasie na prośbę szkoleniowca Grupy Azoty Roleski PWSZ na tablicy pojawił się wynik 11-9, a po serii zagrywek Simony Dreczki było 13-13. Od tej pory zdecydowanie więcej z gry miały już w tym secie tarnowianki, które po ataku Klaudii Kaczorowskiej wygrywały 20-15. Końcówka seta przebiegała już pod znakiem gry punkt za punkt, a rywalizację w tej części meczu zakończył atak Magdaleny Szabó.

W drugiej partii, siatkarki z Tarnowa od początku zdominowały rywalizację na boisku. Nasz zespół prowadził 4-0 i 11-3, a po ataku Vivian Pellegrino jego przewaga wzrosła do dziesięciu „oczek” (17-7). Przy wyniku 23-14, gospodynie zdobyły wprawdzie pięć punktów z rzędu, ale ostatnie w tej części meczu słowo należało do zespołu trenera Paolo De Tarso Milagresa. Wynik seta zamknęła Malwina Stroińska, zaskakując rywalki zagrywką.

W początkowych fragmentach trzeciego seta nieznaczną przewagę osiągnęły siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po kilku błędach tarnowianek prowadziły one 5-2, a chwilę później 6-4. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Klaudia Kaczorowska, Grupa Azoty Roleski PWSZ nie tylko odrobiła straty, ale wyszła na prowadzenie 10-6. Po czerwonej kartce dla trenera NOSiR Bartosza Kołodziejskiego (zobaczył ją za krytykowanie orzeczeń sędziowskich) nasz zespół prowadził 13-8, a chwilę potem 15-10. W kolejnym fragmencie na boisku zdecydowanie przeważały tarnowianki, które wykorzystując błędy gospodyń zdobyły siedem kolejnych punktów i wygrywały 22-10. Dziewiąte w tym sezonie zwycięstwo naszej drużyny przypieczętowała skutecznym blokiem, Simona Dreczka.

Grupa Azoty Roleski PWSZ: Magdalena Szabó, Simona Dreczka, Karolina Szczygieł, Ewa Bimkiewicz Klaudia Kaczorowska, Vivian Pellegrino, Paulina Krześlak (libero) oraz Agnieszka Cur, Wiktoria Salamon, Malwina Stroińska, Paulina Szpak.