Udany debiut piłkarek Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany debiut piłkarek Tarnovii

W pierwszym w historii klubu występie w ekstralidze piłki nożnej kobiet, „jedenastka” Tarnovii sięgnęła po zwycięstwo. W spotkaniu rozegranym w sobotę na boisku w Woli Rzędzińskiej, tarnowianki pokonały Sportis KKP Bydgoszcz 4-3 (1-1).

Radość piłkarek Tarnovii po zdobytej bramce

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Michała Jarząba. Już w 2 min bramkę dla Tarnovii zdobyła Gabriela Gębica. W dalszych minutach, tarnowianki miały kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, żadnej z nich nie potrafiły jednak wykorzystać. Tymczasem w 25 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym między słupki trafiła Aleksandra Stasiak, ustalając tym samym wynik do przerwy.

Początek drugiej połowy także należał do Tarnovii, a konkretnie do Katarzyny Białoszewskiej, która w 47 min ponownie wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie. Gdy w 68 min na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Derus, wydawało się, że kwestia zwycięstwa w sobotnim meczu jest już rozstrzygnięta. Trzy minuty później, po dwóch strzałach Karoliny Majdy (69 i 71 min) było jednak 3-3 i spotkanie rozpoczęło się od nowa. Jego losy rozstrzygnęły się w 80 min, gdy bydgoską bramkarkę po raz drugi tego dnia zmusiła do kapitulacji Gabriela Gębica.

Tarnovia: Magdalena Syrek – Julia Szostak, Katarzyna Trytek (79 Zofia Porada), Klaudia Kubaszek, Aniela Drwal, Paulina Wałaszek (42 Aleksandra Skrzyniarz), Gabriela Krawczyk (90+2 Natalia Wzorek), Kornelia Dudziak (46 Aleksandra Pleban), Gabriela Gębica, Agnieszka Derus, Katarzyna Białoszewska.