Udany pierwszy weekend października - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany pierwszy weekend października

Pierwszy weekend października był udany dla naszych piłkarskich drużyn występujących w rozgrywkach seniorskich. Swoje mecze wygrało aż pięć z nich. Porażki doznali jedynie piłkarze Unii Tarnów, po komplet punktów nie udało się sięgnąć także ekipie Błękitnych 1947 Tarnów.

Piłkarki Tarnovii w rozegranym awansem meczu jedenastej kolejki pierwszej ligi kobiet zmierzyły się na stadionie przy ul. Bandrowskiego z Respektem Myślenice. Tarnowianki objęły prowadzenie w 16 min po strzale Gabrieli Krawczyk. Wynik na 2-0 (1-0) ustaliła natomiast w 77 min Katarzyna Białoszewska. Wygrana ta pozwoliła Tarnovii na awans na czwarte miejsce w tabeli.

W meczu „na szczycie” czwartej ligi mężczyzn, Unia Tarnów zmierzyła się w Limanowej z liderem, tamtejszą Limanovią. Spotkanie rozpoczęło się w sposób wręcz wymarzony dla tarnowian, już w 4 min na listę strzelców wpisał się bowiem Dominik Wardzała. W 32 min do remisu doprowadził Arkadiusz Serafin, wykorzystując podanie Mateusza Lamparta. Odpowiedź „Jaskółek” była jednak bardzo szybka, dwie minuty później wynik pierwszej połowy ustalił Łukasz Popiela. Po zmianie stron trafiali już tylko gospodarze. W 72 min Mateusz Lampart wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Łukasza Lisaka na Rafale Gadzinie, a w doliczonym czasie gry (90+1 min) ten ostatni spożytkował wrzutkę Arkadiusza Serafina, ustalając wynik na 3-2 (1-2) dla Limanovii. Mimo tej porażki Unia zachowała trzecie miejsce w tabeli.

O trzy miejsca w czwartoligowej tabeli awansowała natomiast Tarnovia, która po zwycięstwie 1-0 (1-0) w wyjazdowym spotkaniu z GKS Drwinia, plasuje się obecnie na jedenastej pozycji. Jedyna bramka w tym meczu padła w 24 min, gdy Sławomir Zubel wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Prokopa.

O trzy punkty wzbogaciła się także występująca w czwartej lidze druga kobieca drużyna Tarnovii, która na wyjeździe pokonała Uran Łukowice 5-1 (3-1). Prowadzenie w tym meczu objęły wprawdzie gospodynie (bramka Julii Potoniec w 16 min), jeszcze przed przerwą trzykrotnie (30, 34 i 44 min) trafiła jednak Paulina Wołek. Po zmianie stron kolejne bramki dla drużyny z Tarnowa zdobyły natomiast Emilia Bochenek (50 min) oraz Beata Kantor (70 min). Warto dodać, że wszystkie dotychczasowe mecze tarnowianek kończyły się wynikiem 5-1, wcześniej w takich właśnie rozmiarach Tarnovia II przegrała z Dębem Zabierzów Bocheński oraz pokonała Zielonkę Wrząsowice. Tarnowianki zajmują aktualnie czwarte miejsce w tabeli.

W klasie okręgowej, Metal Tarnów zagrał na wyjeździe z beniaminkiem, Ładną. Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że tarnowianie przerwą serię dwóch kolejnych porażek, gospodarze po trafieniu z 29 min Łukasza Zająca prowadzili bowiem 1-0. W drugiej połowie na boisku dominowała już jednak ekipa z Tarnowa. Do remisu doprowadził w 56 min – po podaniu Szczepana Koguta – Jerzy Gromadzki. Pięć minut później zdobył on z rzutu karnego drugą bramkę dla Metalu, a w 73 min wpisał się na listę strzelców po raz trzeci. Wcześniej, w 66 min, po zagraniu Patryka Jaśkiewicza między słupki trafił Szczepan Kogut. Wynik na 2-4 (1-0) ustalił w 87 min Łukasz Zając. Po dziesięciu kolejkach, tarnowianie zajmują piąte miejsce w tabeli.

W klasie „B”, oba tarnowskie zespoły zaprezentowały się w dziesiątej kolejce na swoich boiskach. O wiele więcej powodów do zadowolenia mieli piłkarze Iskry Tarnów, którzy rozgromili 8-1 Cezara Kępa Bogumiłowicka. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli w tym meczu Arkadiusz Cygan i Marcin Wiśnicki, między słupki trafiali także: Dawid Cich, Bartłomiej Jarmuła, Janusz Syrowy oraz Maksymilian Truchan. Błękitni 1947 Tarnów w pojedynku z Łękawicą dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale musieli zadowolić się remisem. Pierwszą w tym meczu bramkę zdobył w 35 min z rzutu karnego (podyktowanego za zagranie ręką) Marcin Pociecha. Wyrównał pięć minut po przerwie Kamil Bańdur, a na ponowne prowadzenie wyprowadził tarnowian w 75 min Krzysztof Jachim. Wynik spotkania na 2-2 (1-0) ustalił w doliczonym czasie gry (90+2 min) Tomasz Łabędź. Błękitni 1947 Tarnów nadal zajmują drugie miejsce w tabeli, Iskra Tarnów awansowała natomiast na trzecią pozycję.