Udany początek siatkarek SMS XXI LOS Jedynka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany początek siatkarek SMS XXI LOS Jedynka

Młode siatkarki SMS XXI LOS Jedynka Tarnów uczyniły pierwszy krok w stronę awansu do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek. Występ w rozgrywanym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie finale wojewódzkim, rozpoczęły od wygranej z MUKS Poprad Stary Sącz.

Siatkarki SMS XXI LOS Jedynka Tarnów

W pierwszym secie tarnowianki szybko objęły prowadzenie 5-1 i w kolejnych minutach utrzymywały kilkopunktową przewagę. Potem pozwoliły jednak przeciwniczkom na doprowadzenie do remisu 13-13. Mało tego przy stanie 16-14, rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 19-16. Chwilę później, ekipa ze Starego Sącza prowadziła 21-18 i 22-20, końcówka seta należała jednak do podopiecznych trenera Michała Madejskiego.

W drugiej partii długo na boisku trwała walka punkt za punkt, w środkowej fazie tej odsłony tarnowianki wypracowały sobie jednak trzypunktową przewagę (14-11). Gdy prowadziły 19-16, wydawało się, że spokojnie dowiozą przewagę do końca seta. Wystarczyły jednak trzy akcje i na tablicy pojawił się wynik 19-19. W kolejnych minutach oba zespoły zdobywały punkty na przemian i zrobiło się 22-22. W tym momencie nasz zespół wywalczył dwa punkty z rzędu, a chwilę później przy drugiej piłce setowej rozstrzygnął losy rywalizacji w tej partii.

Trzeci set nie dostarczył już większych emocji. Rozpoczął się wprawdzie od prowadzenia Popradu, ale potem nasze siatkarki zdobyły jedenaście punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 11-1. Chwilę notowano wprawdzie wynik 12-5, ale tarnowianki szybko odzyskały dwucyfrowe prowadzenie (15-5), a następnie prowadziły nawet 18-6. Siatkarkom ze Starego Sącza udało się jeszcze zmniejszyć dystans do siedmiu punktów (20-13), ostatecznie przegrały jednak tę partię różnicą jedenastu „oczek”, a cały mecz 0-3 (23-25, 23-25, 14-25).

- Pierwsze dwa sety toczyły się pod nasze dyktando, w końcówce obu partii w poczynania dziewczyn wkradła się jednak nerwowość. Zaczęły psuć seriami zagrywki, dzięki czemu nakręciły rywalki. Na szczęście oba te sety zakończyły się naszymi zwycięstwami, a w trzecim szybko uzyskaliśmy dziesięciopunktową przewagę i do końca kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku – mówił chwilę po meczu trener Michał Madejski.

SMS XXI LOS Jedynka: Katarzyna Dyrek, Wiktoria Salamon, Aleksandra Antas, Gabriela Uriasz, Karolina Gandor, Gabriela Niedbała, Wanessa Czech (libero) oraz Marlena Najder, Paulina Huk.