Udany rewanż juniorek młodszych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany rewanż juniorek młodszych Pałacu

W rozegranym awansem meczu pierwszej kolejki rewanżowej rundy spotkań małopolskiej ligi juniorek młodszych, piłkarki ręczne MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się wczoraj w Kielcach z tamtejszą Koroną Handball. Tarnowianki wygrały to spotkanie 35-21 (14-9), w pełni rewanżując się kielczankom za pięciobramkową porażkę z pierwszej rundy.

Juniorki młodsze MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Jedyny w tym spotkaniu remis notowano w 2 min, kiedy po rzucie Oliwii Maciążek było 1-1. Dwie minuty później z rzutu karnego trafiła Magdalena Leśniak i podopieczne trenera Tomasza Śmieszka wygrywały 3-1. W 11 min po dwóch z rzędu trafieniach tej zawodniczki, przewaga Pałacu wzrosła do trzech bramek (6-3), a po kolejnych pięciu minutach i trafieniu Gabrieli Janas było już 8-4 dla naszego zespołu. Między 24 a 28 min tarnowianki zdobyły cztery bramki z rzędu i po akcji Aleksandry Leśniak na tablicy pojawił się wynik 7-14. W końcówce pierwszej połowy kielczanki zmniejszyły nieco straty i do przerwy przegrywały różnicą pięciu „oczek”.

Po pięciu minutach gry po przerwie było 12-16. Kolejne minuty – mimo dobrej dyspozycji strzeleckiej Pauliny Podsiadło, która zdobyła wszystkie cztery bramki dla Korony Handball - należały jednak do tarnowianek. W 46 min po piątym w tej części spotkania trafieniu Martyny Adamczyk, Pałac wygrywał już 25-16. Siedem minut później, dzięki bramce Weroniki Klich przewaga MKS Pałac Młodzieży wzrosła do jedenastu bramek (28-17). W kolejnym fragmencie spotkania na celny rzut miejscowych, tarnowianki odpowiadały dwoma bramkami i na początku ostatniej minuty po akcji Oliwii Hołdy, wygrywały 34-20.

MKS Pałac Młodzieży: Oliwia Bajgier – Martyna Adamczyk 8, Magdalena Leśniak 7, Oliwia Hołda 5, Weronika Klich 4, Monika Kopciuch 4, Aleksandra Leśniak 3, Julia Wajda 2, Aleksandra Czapla 1, Julia Leśniak 1, Julia Iwaniec 0, Julia Kasprzykowska 0.