Udany rewanż lubelskich futsalistów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany rewanż lubelskich futsalistów

Drugiej porażki w drugim tegorocznym meczu doznali występujący w grupie południowej pierwszej ligi, futsaliści Unii Tarnów. Tarnowianie w domowym meczu ulegli 2-3 (1-0) AZS UMCS Lublin. Tym samym lublinianie zrewanżowali się naszej drużynie za przegraną 3-4 poniesioną w pierwszej rundzie.

Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - AZS UMCS Lublin

Niedzielny pojedynek rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 4 min „Jaskółki” objęły bowiem prowadzenie po samobójczym trafieniu Cezarego Zdunka. Jak się potem okazało była to jedyna bramka, jaka do przerwy padła w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Pobyt w szatni zdecydowanie lepiej podziałał na przyjezdnych. W 21 min do remisu doprowadził bowiem Tomasz Ławicki, a minutę później drugą bramkę dla AZS UMCS strzelił grający trener gości, Łukasz Mietlicki. W dalszych minutach przeciwnicy poszli „za ciosem” i w 27 min po trafieniu Cezarego Pęcaka wygrywali 3-1. Wynik spotkania ustalił w 31 min Robert Ślęczka. W końcówce, trener gospodarzy, Jakub Drwal zdecydował się na wycofanie bramkarza, nie przyniosło to jednak efektu bramkowego. Warto wspomnieć, że niemal całą drugą połowę tarnowianie grali bez swojego podstawowego bramkarza, Jakuba Wałacha, który w 22 min ukarany został czerwoną kartką.

Po trzynastu kolejkach, Unia zajmuje w tabeli siódmą lokatę. Nad przedostatnim w tabeli Futsalem Nowiny, tarnowianie mają tylko dwa punkty przewagi. Równocześnie tracą jednak zaledwie jeden punkt do plasującego się na czwartej pozycji AZS UEK Kraków.

Unia: Jakub Wałach – Mateusz Mroczka, Konrad Stańczyk, Robert Ślęczka, Mateusz Waryłkiewicz oraz Mateusz Nosek – Damian Chudyba, Konrad Fryś, Tomasz Grzesiak, Piotr Jodłowski, Sebastian Koza, Konrad Podobiński, Filip Świderski, Dominik Wardzała.