Udany start karateków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany start karateków

Do bardzo udanych należy zaliczyć udział młodych zawodników reprezentujących Tarnowski Klub Sportowy Oyama Karate na VIII Otwartych Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży w Olkuszu. Aż 10 z nich znalazło się na podium i wróciło do Tarnowa z medalami na szyi.

Pierwsze miejsca wywalczyli Wiktor Ból i Igor Tomasiewicz. Na drugim stopniu podium uplasował się Szymon Liszka. Trzecie pozycje z kolei zajęli: Michał Kasperek, Aleksandra Czeczot, Patryk Iwaniec, Martyna Tomulik, Damian Stefański, Konrad Podstawski i Przemysław Hachaj. Tuż za podium na czwartym miejscu znalazł się Jakub Wnęk.

W mistrzostwach startowało blisko 180 zawodników i zawodniczek z różnych klubów ćwiczących styl Oyama Karate. Zawody rozegrane były na dwóch matach w konkurencjach kata i kobudo w oddzielnych kategoriach wiekowych i adresowane były do zawodników w wieku od 6 do 18 lat.