Udany weekend szczypiornistów Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany weekend szczypiornistów Pałacu

Miniony weekend był udany dla zespołów MKS Pałac Młodzieży Tarnów rywalizujących w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Punktów nie udało się zdobyć tylko drugiemu zespołowi młodzików. Po wygrane sięgnęły natomiast „siódemki”: juniorów, młodziczek i młodzików (dwa zwycięstwa).

Pierwsza drużyna młodzików MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Po trzecie zwycięstwo w trzecim ligowym pojedynku sięgnęła trenowana przez Marcina Janasa „siódemka” juniorów MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu zmierzyli się z UKS Krakowiak 85 Kraków. Początkowe minuty przyniosły wyrównaną grę i w 6 min było 4-4. Pięć minut później goście prowadzili 8-5, ale w 18 min krakowianie po rzucie Kamila Bierzanowskiego zmniejszyli straty do jednego trafienia (9-10). Końcówka pierwszej połowy należała już zdecydowanie do zawodników Pałacu. Kolejny siedmiominutowy fragment spotkania tarnowianie wygrali 11-2 i po drugiej z rzędu bramce Igora Mroza w 25 min prowadzili 21-11. Druga połowa miała już znacznie bardziej wyrównany przebieg. Zaczęła się od dwóch celnych rzutów gospodarzy (15-23 w 32 min), ale w 38 min trafił Przemysław Mądel i zrobiło się 17-28. Między 45 a 47 minutą, gospodarze rzucili cztery bramki, nie tracąc żadnej i po dwóch rzutach Grzegorza Gądka zmniejszyli dystans do siedmiu trafień (23-30). Mało tego, na dziesięć minut przed końcem, UKS Krakowiak 85 przegrywał tylko 25-31. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do podopiecznych trenera Marcina Janasa, którzy wygrali 36-25 (23-13).

MKS Pałac Młodzieży: Olaf Drajewicz, Jakub Hołda – Igor Mróz 10, Jakub Sikora 9, Kacper Bednarz 4, Oskar Klamrzyński 4, Przemysław Mądel 4, Patryk Kwarciński 2, Mateusz Hoim 1, Grzegorz Piska 1, Dominik Starzyk 1, Michał Łabno 0, Korneliusz Małek 0, Kacper Tuman 0, Kacper Zając 0.

Drugą z rzędu wygraną zanotowały młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Podopieczne trenera Tomasza Śmieszka, które na inaugurację rozgromiły w wyjazdowym meczu 32-9 (18-4) UKS Dwójka Nowy Sącz, tym razem zagrały w Tarnowie z SKS Kusy II Kraków. W pierwszych minutach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale żadna z „siódemek” nie uzyskała przewagi większej niż jednobramkowa. Dopiero w 14 min po trafieniu Julii Wajdy i dwóch bramkach Aleksandry Leśniak, Pałac wyszedł na prowadzenie 8-6. Fragment meczu między 17 a 22 minutą tarnowianki wygrały natomiast 5-0, dzięki czemu na przerwę zeszły z sześciobramkowym prowadzeniem. Po sześciu minutach gry w drugiej połowie było już 19-11, a w 37 min dzięki dwóm z rzędu trafieniom Karoliny Chrobak, Pałac prowadził 23-13. Sześć minut później na tablicy pojawił się wynik 25-15. Potem tarnowianki straciły jednak siedem bramek z rzędu i na minutę przed końcem wygrywały różnicą trzech zaledwie trafień. Ostatecznie, po bramce zdobytej w ostatniej minucie przez Aleksandrę Leśniak, „siódemka” z Tarnowa zwyciężyła 26-22 (16-10).

MKS Pałac Młodzieży: Liliana Tai – Aleksandra Leśniak 9, Oliwia Hołda 6, Julia Wajda 4, Karolina Chrobak 2, Aleksandra Czapla 2, Julia Kasprzykowska 2, Julia Leśniak 1, Nikola Czupryna 0, Amelia Maślanka 0, Wiktoria Ocłoń 0, Kamila Zając 0.

W lidze młodzików dwie drużyny Pałacu (trenerem pierwszej jest Tomasz Ciapała, drugiej Paweł Pecka), rywalizowały w Tarnowie z „siódemkami” UMKS-PMOS Chrzanów i UKS Czwórka Libiąż. Konfrontacja MKS PM I (na zdjęciu) z zespołem z Libiąża miała jednostronny przebieg. Zaczęła się od trzech trafień gospodarzy, którzy w 16 min po rzucie Kacpra Golca prowadzili 11-3. Trzy minuty później było 15-5, a po pięciu minutach gry w drugiej połowie i piątej już w tej odsłonie bramce Igora Bielko, tarnowianie wygrywali 23-7. W dalszych minutach, gospodarze systematycznie powiększali przewagę, zwyciężając ostatecznie 36-12 (16-6).

W pojedynku z UMKS-PMOS Chrzanów, w 9 min po czwartym trafieniu Jakuba Solarza, MKS PM I prowadził 5-3. Cztery minuty później po kolejnym celnym rzucie tego zawodnika na tablicy pojawił się wynik 10-4, a w 17 min Jakub Kupiec powiększył rozmiary przewagi Pałacu do ośmiu bramek (13-5). W 22 min po dwóch trafieniach Pawła Chłopka było już 17-7. Cztery minuty później goście zmniejszyli straty do siedmiu „oczek” (18-11), ale w 29 min po trzech trafieniach Jana Wiśniewskiego notowano wynik 22-12. Jeszcze na niewiele ponad trzy minuty przed końcem spotkania, tarnowianie prowadzili 26-17, w końcówce roztrwonili jednak część tej przewagi, zwyciężając 27-22 (15-7).

MKS Pałac Młodzieży I: Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko –Dawid Chudyka 7 i 4, Igor Bielko 7 i 0, Paweł Chłopek 4 i 4, Jan Wiśniewski 3 i 5, Jakub Kupiec 3 i 2, Mateusz Śmieszek 3 i 2, Jakub Solarz 2 i 7, Kacper Golec 2 i 1, Maciej Pal 1 i 1, Igor Kawa 1 i 0, Sebastian Nowak 1 i 1, Jakub Plebanek 1 i 0, Tomasz Ziaja 1 i 0.

Druga „siódemka” Pałacu w pierwszym niedzielnym meczu zmierzyła się z zespołem z Chrzanowa. Lepiej w ten mecz weszli goście (0-3 w 3 min), ale w 10 min po bramce zdobytej z rzutu karnego przez Jakuba Firleja było 5-4. Po wyjściu na prowadzenie, tarnowianie poszli „za ciosem” i w 13 min po rzucie Aleksa Bouchahdane wygrywali 9-6. Jeszcze na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy było 10-8 dla Pałacu, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową wygraną gości. W 25 min Pałac przegrywał jeszcze tylko 14-15. Cztery minuty później było już jednak 14-20, a ostatnie osiem minut chrzanowianie wygrali 8-0, zwyciężając ostatecznie 30-17 (11-10).

W 11 min pojedynku MKS PM II z UKS Czwórka Libiąż notowano wynik 4-4, ale dwie minuty później chrzanowianie prowadzili już 7-4. Na początku ostatniej minuty pierwszej połowy, Krystian Bielecki wyrównał stan meczu na 9-9, na przerwę oba zespoły zeszły jednak przy dwubramkowym prowadzeniu przyjezdnych. W 30 min zespół z Libiąża wygrywał już 16-11. Dzięki trafieniom Mikołaja Denisiuka i Jakuba Marca, podopiecznym trenera Pawła Pecki udało się zbliżyć na odległość dwóch bramek (15-17). Ostatnie słowo należało jednak do UKS Czwórka, który triumfował 20-15 (11-9).

MKS Pałac Młodzieży II: Michał Stec – Jakub Firlej 4 i 6, Mikołaj Denisiuk 4 i 2, Jakub Wzorek 3 i 4, Jakub Marzec 2 i 2, Aleks Bouchahdane 2 i 0, Kacper Marszołek 1 i 0, Jakub Maślanka 1 i 0, Krystian Bielecki 0 i 1, Paweł Białas 0 i -, Maciej Wojdan 0 i -, Mateusz Wróbel 0 i -.