Unia Tarnów- AZS AWF Biała Podlaska 36:27 (15:12) - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Unia Tarnów- AZS AWF Biała Podlaska 36:27 (15:12)

Bramki dla Unii: Bieś 10, Zaucha 9, Niedojadło 7, Ogarek 3, Siedlik 2, Ciapała 2, Grzesik 2, Gąsior 1. Najwięcej dla gości: Żuk 7, Dębowczyk i Olik po 6.

Szczypiorniści Unii Tarnów przedłużyli nadzieję na zachowanie pierwszoligowego bytu. W meczu ostatniej szansy pokonali akademików z Białej Podlaskiej. Była to pierwsza wygrana w rewanżowej rundzie. Ostatnie zwycięstwo odnieśli w grudniu ub. roku, Po wyrównanym początku padały bramka za bramkę w 12. minucie 6:6, w 23. min. 10:10 tarnowianie w końcówce pierwszej połowy uzyskali trzy gole przewagi. W ciągu dwóch minut drugiej połowy trafiają Niedojadło, Ogarek i najlepszy na boisku Zaucha. W 38. min. znów po golu Pawła Zauchy Unia prowadzi już 22:15. Goście w ciągu kolejnych sześciu minut zmniejszają straty do trzech bramek. Odpowiedź gospodarzy jest błyskawiczna. Trafiają skuteczny w meczu Bieś, Ciapała, Ogarek i Niedojadło i tej przewagi podopieczni trenera Franciszka Gąsiora nie dają już sobie wydrzeć. Rewanżują się z nawiązką za porażkę jedną bramką w pierwszej rundzie. Zmniejszają stratę do akademików do dwóch punktów i przekazują czerwoną latarnię szczypiornistom z Dzierżoniowa. Żagiew ma 10 punktów, Unia 12, dziesiąty w tabeli AZS-AWF Biała Podlaska 14, ale gorszy bilans w meczach z Unią. Wisła Sandomierz16 i także gorszy bilans w bezpośrednich spotkaniach. Do zakończenia pozostały jeszcze dwie kolejki.

Unia zagra mecz z CHKS-em w Tarnowie (w sobotę 9 maja o godz. 17) i na wyjeździe w Piekarach Śląskich z Olimpią.