Unia coraz bliżej barażowego dwumeczu o awans - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Unia coraz bliżej barażowego dwumeczu o awans

Ulubionym przez tarnowskich piłkarzy wynikiem był podczas tego weekendu rezultat 4-1, którym zakończyły się trzy spośród czterech meczów z udziałem seniorskich  ekip z naszego miasta. Od tej reguły odstąpili jedynie piłkarze Błękitnych 1947 Tarnów, zdobywając aż 13 bramek.

Mecz czwartej ligi piłki nożnej: Metal Tarnów - Unia Tarnów

W grupie mistrzowskiej wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi, na stadionie przy ul. Warsztatowej doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Metalem Tarnów i Unią Tarnów. Rozpoczął się on po myśli „Jaskółek”, w 23 min wynik otworzył bowiem Artur Biały. Do przerwy było jednak 1-1, gdyż pięć minut później wyrównującą bramkę zdobył Damian Wolański. W drugiej połowie między słupki trafiali już tylko piłkarze Unii. W 53 i 70 min na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Wiktor Putin, a rezultat na 4-1 (1-1) dla gości ustalił w 90 min Dsean Theobalds. Na cztery kolejki przed końcem sezonu, Unia przewodzi całej stawce, mając cztery punkty przewagi nad Popradem Muszyna, który w środę rozegra zaległy mecz z Lubaniem Maniowy. Metal powrócił natomiast na dziesiąte miejsce w tabeli.

Podobnie jak Unia, po komplet punktów sięgnęła także, występująca w grupie spadkowej, czwartoligowa Tarnovia. Tarnowianie zagrali przed swoją publicznością z BKS Bochnia. Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do doliczonego czasu pierwszej połowy (45+1 min), kiedy to na listę strzelców wpisał się Bartosz Tokarczyk. Po zmianie stron kibice byli świadkami czterech celnych strzałów. W 51 min prowadzenie gospodarzy podwyższył Patryk Klich. W 71 min po raz drugi dał o sobie znać Bartosz Tokarczyk, a w 80 min honorową bramkę dla „jedenastki” z Bochni strzelił Mariusz Łyduch. Ostatni gol padł w 88 min, a jego strzelcem był Mateusz Baruch. Tarnovia wygrała więc 4-1 (1-0) – przerywając serię sześciu meczów bez wygranej - i klasyfikowana jest na czternastej pozycji.

Bez punktów wróciła z Mikołajowic, występująca w klasie „A”, Iskra Tarnów. Nasz zespół przegrał z tamtejszym Dunajcem 1-4 (0-1). Gospodarze objęli prowadzenie w 45 min po strzale Daniela Brożka. Potem w krótkim odstępie czasu – 61 i 63 min – tarnowskiego bramkarza pokonali Arkadiusz Rapacz oraz Bartłomiej Gajdur. W odpowiedzi na trafienie Dawida Cicha (78 min), w 85 min do siatki trafił natomiast Jakub Kleszcz. Porażka ta spowodowała spadek Iskry na dziesiątą lokatę.

Zgodnie z przewidywaniami bardzo dużo bramek padło w rozgrywanym na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego pojedynku tarnowskiej grupy klasy „B”. Lider tej klasy rozgrywkowej, Błękitni 1947 Tarnów, rozgromił 13-0 (5-0) zamykający tabelę zespół LKS Wierzchosławice-Ostrów II, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli. Łupem bramkowym podzielili się w tym meczu: Krzysztof Jachim 4, Kamil Tadel 3, Paweł Gniadek 2, Michał Kwiek 2, Marcin Turak oraz Bartłomiej Wierzbicki.