Unia po raz pierwszy nie straciła bramki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Unia po raz pierwszy nie straciła bramki

O pierwszym weekendzie października powiedzieć można, że dla naszych drużyn występujących w seniorskich ligach piłki nożnej był on remisowy. Odniosły one bowiem dwa zwycięstwa, zanotowały dwa remisy i doznały dwóch porażek.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej: Unia Tarnów - Wisłoka Dębica

W pierwszym w tym sezonie pojedynku na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach, grająca w trzeciej lidze Unia Tarnów bezbramkowo zremisowała z Wisłoką Dębica. Było to pierwsze spotkanie, w którym „Jaskółki” nie straciły bramki, równocześnie siódmy mecz, w którym Unia zagrała na zero z przodu. Po dziesięciu kolejkach nasz zespół zajmuje w tabeli piętnaste miejsce.

Jeden punkt wywalczyli w sobotę i w niedzielę nasi piątoligowcy. Zdobył go Metal Tarnów, remisując na wyjeździe 3-3 (1-1) z Koroną Niedzieliska. Wynik meczu otworzył w 9 min grający trener gospodarzy, Sławomir Zubel. Do pierwszego tego dnia remisu doprowadził w 21 min Karol Kawik. W 55 min tarnowianie objęli prowadzenie po strzale Bartłomieja Pilusa, dziewięć minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sławomir Zubel. W 89 min piłkę do własnej bramki skierował Kamil Chwistek, a wynik w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ustalił Damian Wolański. Po dziewięciu kolejkach, Metal plasuje się na jedenastej pozycji.

Punktów nie zdobyli natomiast piłkarze Tarnovii, w wyjazdowym pojedynku przegrywając z Kolejarzem Stróże 0-2 (0-1). Miejscowi objęli prowadzenie w 26 min po uderzeniu Daniela Kmaka. Ich wygraną przypieczętował natomiast w 80 min Jan Krok II. Po tej przegranej, Tarnovia klasyfikowana jest na ósmym miejscu.

O wiele lepiej niż koledzy z pierwszego zespołu, zaprezentowali się piłkarze rezerw Unii Tarnów. Tarnowianie w domowym meczu pokonali 4-0 (3-0) Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska i zajmują drugie miejsce w tabeli. Pierwsza bramka padła w 19 min po strzale Szymona Midy. Trzy minuty później między słupki trafił Filip Padło, a rezultat do przerwy ustalił w 36 min Kacper Ciuruś. Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka, w 80 min zdobył ją wprowadzony na boisko po przerwie, Dawid Poliszak.

Czwartej w tym sezonie porażki doznał, występujący w klasie „A”, zespół Błękitnych 1947 Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu przegrali 0-3 (0-2) z Dunajcem Mikołajowice. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Bartłomiej Gajdur (30 min), Kamil Tadel (47 min) oraz Arkadiusz Rapacz (84 min). Po trzecim z rzędu meczu bez zdobytej bramki, Błękitni 1947 spadli w tabeli na jedenaste miejsce.

W siódmej kolejce klasy „B”, Iskra Tarnów pokonała na wyjeździe 5-1 (2-1) Liwocz Czermna, a wygrana ta dała jej awans na czwarte miejsce w tabeli. W pierwszej połowie, na dwie bramki Kamila Beściaka (7 i 34 min) gospodarze odpowiedzieli trafieniem Patryka Cetnara (38 min). W 51 min trzeciego gola dla Iskry zdobył Bartłomiej Jarmuła, a w dalszych minutach dwa trafienia do dorobku gości dołożył Robert Tomasiewicz (65 i 68 min).