Unia w finale Pucharu Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Unia w finale Pucharu Polski

Piłkarze tarnowskiej Unii zagrali wczoraj w półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Ich rywalem była występująca w klasie okręgowej Zorza Zaczarnie, a mecz rozegrany na boisku w Zaczarniu zakończył się wygraną „Jaskółek” 6-2 (4-0).

Tarnowianie objęli prowadzenie już w 5 min po strzale Marcela Tyla. Na 2-0 podwyższył dziesięć minut później Dominik Wardzała, a przed przerwą miejscowego bramkarza pokonali jeszcze Damian Bachara (28 min) i Krystian Popiela (30 min – z rzutu karnego). Piątą bramkę dla Unii strzelił w 52 min Artur Biały, a w odpowiedzi na trafienie Jakuba Płaczka (65 min), w 77 min gola z rzutu karnego zdobył Łukasz Bartkowski. Wynik pojedynku ustalił cztery minuty później Patryk Bezkosty.

Dla Unii był to trzeci mecz w tej edycji pucharowych rozgrywek. We wcześniejszych spotkaniach tarnowianie pokonali 4-1 Olimpię Wojnicz i wyeliminowali Wolanię Wola Rzędzińska. Ten drugi pojedynek w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 3-3, rzuty karne lepiej wykonywali jednak zawodnicy „Jaskółek” (5-4).

W zaplanowanym na 25 kwietnia finale Pucharu Polski na szczeblu TOZPN, Unia zagra z Tuchovią, która w półfinale miała wolny los.