W Lublinie w drugich dziesiątkach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

W Lublinie w drugich dziesiątkach

Skromna, trzyosobowa reprezentacja zawodników tarnowskich klubów, wystartowała w odbywających się w Lublinie, 75. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U-20.

Plakat lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U-20

Najlepiej spośród tej trójki zaprezentował się, startujący w biegu na 3000 metrów, Jakub Molczyk z MLUKS Tarnów. Rezultatem 9:08.88 min ustanowił swój rekord życiowy i sklasyfikowany został na dwunastej pozycji.

W biegu na 110 metrów przez płotki, Piotr Kuczek z AZS PWSZ Tarnów, w eliminacjach osiągnął szesnasty wynik – 15.64 s. W finale „B” poprawił się natomiast o blisko cztery dziesiąte sekundy i z wynikiem 15.27 s zajął ostatecznie piętnaste miejsce.

Rywalizujący w biegu na 200 metrów, jego klubowy kolega, Nikodem Wałaszek z czasem 22.76 s uplasował się natomiast na dwudziestej pozycji.