W pojedynku beniaminków górą Tarnovia - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

W pojedynku beniaminków górą Tarnovia

W czwartej kolejce piłkarskiej ekstraligi kobiet, Tarnovia zmierzyła się na boisku w Woli Rzędzińskiej z Rekordem Bielsko-Biała. Pojedynek beniaminków zakończył się wynikiem 3-1 (0-1) dla Tarnovii, która po tej wygranej zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Mecz ekstraligi piłki nożnej kobiet: Tarnovia - Rekord Bielsko-Biała

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się tak jak dwa ostatnie mecze ekipy trenera Michała Jarząba, czyli od szybko straconej przez tarnowianki bramki. Tym razem Magdalena Syrek skapitulowała w 8 min, a na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Nowacka. Do przerwy więcej goli nie padło i do drugiej części meczu, gospodynie przystąpiły z jednobramkową stratą.

W 58 min piłka znalazła wreszcie drogę do bramki Rekordu, ale sędzia bramki nie uznała, odgwizdując spalonego. Trzy minuty później po ładnym strzale Klaudii Kubaszek wątpliwości już nie było i bielszczanki wznowiły grę od środka boiska. W 69 min indywidualna akcja Kornelii Dudziak zakończyła się drugą bramką dla Tarnovii. Wygraną naszej drużyny przypieczętowała natomiast w 88 min Katarzyna Białoszewska.

Warto dodać, że w zespole Tarnovii zadebiutowała pozyskana z AZS UW Warszawa, 22-letnia napastniczka, Katarzyna Włodarczyk, która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy … Rekordu Bielsko-Biała.

Tarnovia: Magdalena Syrek – Gabriela Gębica, Julia Szostak, Klaudia Kubaszek, Aniela Drwal, Aleksandra Skrzyniarz (46 Aleksandra Pleban), Katarzyna Trytek (65 Zofia Porada), Kornelia Dudziak (71 Paulina Wałaszek), Katarzyna Białoszewska, Katarzyna Włodarczyk (83 Gabriela Krawczyk), Agnieszka Piwowarczyk.