W rewanżu też górą Ukraińcy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

W rewanżu też górą Ukraińcy

Nadal bez zwycięstwa w meczach sparingowych pozostają przygotowujący się do startu w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie drugim spotkaniu kontrolnym z wicemistrzem Ukrainy, ZTR Zaporoże, podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego przegrali 25-28 (13-15).

Początkowe dwadzieścia minut należało do tarnowian. W końcówce pierwszej połowy gospodarzom przytrafiło się jednak kilka błędów w ataku (straty, niecelne rzuty), w efekcie czego na przerwę obie „siódemki” zeszły przy dwubramkowym prowadzeniu ekipy z Ukrainy. W drugiej połowie cały czas utrzymywało się prowadzenie drużyny z Zaporoża. Ukraińcy nieznacznie powiększyli w tej części meczu dzielący obie drużyny dystans, zwyciężając ostatecznie różnicą trzech „oczek”.

Sezon ligowy tarnowianie zainaugurują 31 sierpnia wyjazdowym meczem z NMC Górnikiem Zabrze.  Wcześniej czekają ich jeszcze trzy pojedynki kontrolne, wszystkie na boiskach rywali. Beniaminek zmierzy się w nich z zespołami, które poprzedni sezon zakończyły w czołowej ósemce: brązowym medalistą Mistrzostw Polski, Gwardią Opole oraz NMC Górnikiem Zabrze i Azotami Puławy.

W drugim meczu sparingowym z ZPR Zaporoże bramki dla SPR PWSZ Tarnów rzucili: Jakub Kowalik 5, Wojciech Dadej 3, Paulo Grozdek 3, Łukasz Kużdeba 3, Kacper Lazarowicz 3, Damian Misiewicz 2, Mindaugas Tarcijonas 2, Bartosz Niemiec 1, Łukasz Nowak 1, Albert Sanek 1, Mateusz Wojdan 1.