W trzeciej rundzie zwyciężali faworyci - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

W trzeciej rundzie zwyciężali faworyci

Podczas weekendu rozegrana została trzecia seria pojedynków w ramach pierwszej edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Obeszło się w niej bez niespodzianek i we wszystkich trzech spotkaniach zwyciężyły drużyny będące faworytami. Niepokonane pozostają nadal ekipy Mpetrol Sharks i Zdrowy Projekt, natomiast Alfa Pride i Wild Ballers nadal czekają na pierwsze zwycięstwo.

W jedynym sobotnim meczu zmierzyły się Hetman Killer’s i grająca po raz kolejny w niepełnym składzie Alfa Pride. W pierwszej połowie, za sprawą dobrej skuteczności i rzutów za trzy punkty Jakuba Maciejewskiego, koszykarze Hetman Killer’s uzyskali bezpieczną, ponad dwudziestopunktową przewagę. Po przerwie niewiele się zmieniło, a osamotniony Piotr Badełek nie był w stanie sam przeciwstawić się rywalom.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu doszło do konfrontacji lidera, Mpetrol Sharks i Wild Ballers. Mecz okazał się pechowy dla gracza Wild Ballers, Macieja Kulikowskiego, który już w pierwszych minutach doznał kontuzji, eliminującej go z dalszej gry. Do przerwy dzięki dobrej grze Rafała Piwowarczyka i Wojciecha Kurasia rywalizacja przebiegała pod wyraźne dyktando „Rekinów”. W drugiej połowie pojedynek miał bardziej wyrównany charakter, ale cały czas utrzymywała się wysoka przewaga koszykarzy Mpetrol Sharks, którzy pewnie sięgnęli po trzecie zwycięstwo.

Hetman Killer’s – Alfa Pride 109-73 (53-32)

Hetman Killer’s: Jakub Maciejewski 48 (10x3), Miłosz Stawarz 42 (3x4), Jarosław Nowak 8 (2x3), Bartłomiej Białas 6, Rafał Krukar 2

Alfa Pride: Piotr Badełek 47, Mateusz Kozdroń 24 (2x3), Dawid Nowak 2

MVP meczu: Miłosz Stawarz (Hetman Killer’s)

Mpetrol Sharks – Wild Ballers 93-61 (43-20)

Mpetrol Sharks: Rafał Piwowarczyk 45, Mateusz Jarosiński 22 (4x4), Wojciech Kuraś 19, Mirosław Maniawski 7

Wild Ballers: Adrian Kochanek 22, Artur Starzyk 17, Paweł Kłósek 11, Krzysztof Witiak 11, Maciej Kulikowski 0

MVP meczu: Rafał Piwowarczyk (Mpetrol Sharks)

Zdrowy Projekt: Daniel Stawarski 43 (5x3), Marek Półtorak 27, Marcin Put 10, Jacek Put 4

MVP meczu: Daniel Stawarski (Zdrowy Projekt)

Tabela po trzech rundach

1.            Mpetrol Sharks                 3             6             274-200

2.            Zdrowy Projekt                 3             6             265-207

3.            Hetman Killer’s                 3             5             255-218

5.            Wild Ballers                      3             3             176-243

6.            Alfa Pride                         3             3             237-329