Walkower po siedmiu strzelonych bramkach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Walkower po siedmiu strzelonych bramkach

Po zakończeniu sobotnich spotkań wydawało się, że przedostatnia kolejka piątej ligi piłki nożnej mężczyzn będzie bardzo udana dla zespołów z Tarnowa. Na boisku swoje mecze wygrały bowiem wszystkie trzy tarnowskie „jedenastki”, występujące na tym szczeblu rozgrywek. Z kompletu punktów cieszyć mogą się jednak tylko Tarnovia i Unia II, gdyż wynik spotkania Metalu z GKS Gromnik zweryfikowany został jako walkower dla gości.

Piłka do piłki nożnej

W meczu rozegranym na boisku przy ul. Warsztatowej, Metal Tarnów podejmował GKS Gromnik. Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy po trafieniach Igora Dubasa (9 min), Damiana Wolańskiego (14 min) i Dariusza Rajczyka (16 min) szybko uzyskali trzybramkowe prowadzenie. W 39 min jego rozmiary podwyższył Damian Wolański, a minutę później piątą bramkę dla Metalu zdobył Dariusz Rajczyk. Po przerwie, gospodarze, mimo że od 43 min po czerwonej kartce dla Dariusza Rajczyka, grali w dziesięciu, zdobyli jeszcze dwie bramki. W 80 min hat-trick skompletował Damian Wolański, a w 84 min rzut karny wykorzystał Antoni Klepacki. Ponieważ jednak, w tarnowskim zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik, wynik meczu zweryfikowany został jako walkower dla ekipy z Gromnika. Metal zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli.

Tarnovia zmierzyła się na swoim boisku z Orłem Dębno. Jedyną do przerwy bramkę zdobył w 31 min dla gości Dawid Pilch. W 59 min do remisu doprowadził Patryk Klich, a dziesięć minut później gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Piotr Witek. Kolejne minuty przyniosły sporo emocji. W 73 min trzeciego gola dla Tarnovii zdobył Patryk Klich. W odpowiedzi kontaktową bramkę dla Orła strzelił w 75 min Artur Hebda, a wygraną naszej drużyny przypieczętował w 77 min Krzysztof Kucharczyk, egzekwując rzut karny. Niezależnie od wyniku ostatniego spotkania, Tarnovia zakończy sezon na dziewiątej pozycji.

Po wygraną sięgnęła także Unia II Tarnów, która w wyjazdowym meczu pokonała 3-2 (2-1) Okocimskiego Brzesko. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, dla których w 10 min bramkę zdobył Arkadiusz Zuzia. Sześć minut później do remisu doprowadził Filip Gala, a w 30 min „Jaskółki” na prowadzenie wyprowadził William Woltyński. W 52 min trzeciego gola dla rezerw Unii zdobył Filip Padło, a rozmiary przegranej Okocimskiego zmniejszył w 70 min Konrad Kuliszewski. Wygrana ta pozwoliła Unii II na awans w tabeli na jedenaste miejsce.