Ważna wygrana Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ważna wygrana Unii

Piłkarze Unii Tarnów po bramce Łukasza Popieli pokonali drużynę Hutnika Nowa Huta i zdobyli cenne trzy punkty do drugoligowej tabeli. Wciąż jednak nie mogą być pewni utrzymania. W bramce "Jaskółek" udany debiut zanotował siedemnastoletni Karol Dybowski.

Mecz miał odbyć się bez udziału publiczności, jednak na kilka dni przed spotkaniem okazało się, że przynajmniej kibice gospodarzy będą mogli obejrzeć trzecioligowy klasyk. Podopieczni Daniela Bartkowskiego prowadzili grę w pierwszej połowie spotkania i do szatni mogli się udawać nawet z kilku bramkową przewagą. Na prowadzenie "Jaskółki" wyprowadził w 18 minucie Łukasz Popiela. Gospodarze wypracowali sobie jeszcze kilka sytuacji, po jednej z nich trafiając w słupek, ale do końca spotkania nie udało im się poprawić zdobyczy punktowej. Po przerwie bliscy remisu byli piłkarze Hutnika, jednak  po groźnym strzale piłkę obronił Karol Dybkowski.

Unia zajmująca trzynastą pozycję w tabeli, dzięki wygranej nad Hutnikiem zbliżyła się do Beskidu Andrychów. W środę tarnowianie zagrają w Trzebini, a w sobotę w derbach regionu, o godzinie 17:30 zmierzą się w "Jaskółczym Gnieździe" z Wolanią Wola Rzędzińska.

UNIA Tarnów - HUTNIK Nowa Huta 1-0 (1-0)
Bramka: 1-0 Łukasz Popiela 18.
UNIA: Dybowski - Jamróg, Więcek, Pawlak, Węgrzyn - Chłoń (77 Drozdowicz), Tyl, Hebda, Popiela (90+2 Gałuszka), Wójcik (84 Adamski) - Ropski.
HUTNIK: Frątczak - Guzik, Ochman, Grzesiak (46 Jacak), P. Filipek (78 Antoniak) - Orłowski, K. Filipek (74 Murzyn), Świątek, Nawrot, Prochowicz (46 Sierakowski) - Gamrot.
Żółte kartki: Hebda, Tyl - P. Filipek, Murzyn.
Sędziowali: Damian Gawęcki oraz Michał Molenda, Łukasz Szymczak, Adrian Leszczyński z Kielc.