Ważna wygrana i awans na drugie miejsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ważna wygrana i awans na drugie miejsce

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły wczoraj walczące o prawo gry w półfinałowym turnieju o awans do pierwszej ligi, koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów. Grające przed własną publicznością tarnowianki w zaległym meczu pokonały 79-47 (21-10, 17-10, 18-17, 23-10) RMKS Rybnik. Zwycięstwo to dało podopiecznym trenera Pawła Michalika awans na drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie to rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodyń, które w 4 min po punktach Magdaleny Kuraś, Pauliny Liszki oraz Kingi Wilk, prowadziły 6-0. Chwilę później po dwóch akcjach Zuzanny Paradowskiej, ich przewaga zmalała wprawdzie do dwóch punktów (6-4), ale w 5 min „trójka” Magdaleny Kuraś i kolejne punkty Pauliny Liszki doprowadziły do stanu 11-4. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty, Pałac wygrywał 17-10, trafienia Natalii Malagi i Aliny Kłosowicz powiększyły przewagę naszego zespołu do jedenastu „oczek”.

Po czterech minutach gry w drugiej kwarcie, dzięki skutecznej grze Kingi Wilk, tarnowianki wygrywały już 31-12. Kolejne cztery punkty zdobyły – z rzutów osobistych – koszykarki z Rybnika (31-16 w 17 min). Minutę później po rzucie za trzy punkty Natalii Malagi na tablicy pojawił się jednak wynik 36-16, a na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu MKS PM „Be ComplEat” 38-20.

Pobyt w szatni najwyraźniej nie wpłynął korzystnie na zawodniczki RMKS. Pierwsze pięć minut po zmianie stron tarnowianki wygrały bowiem 14-0 i w 25 min po akcji Magdaleny Kuraś wygrywały 52-20. Na początku 28 min było jeszcze 56-25, ostatni fragment tej części meczu należał jednak do rybniczanek. Przyjezdne zdobyły w tym czasie dwanaście punktów nie tracąc żadnego i przed czwartą kwartą przegrywały 37-56.

W 33 min notowano rezultat 62-42. „Trójka” Pauliny Liszki, trzy punktowe akcje Natalii Malagi oraz trafienie Debory Sajdak, spowodowały jednak, że w 36 min podopieczne trenera Pawła Michalika prowadziły 73-42. Końcowe fragmenty spotkania przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę wyniku. Rewanżowy pojedynek drużyn z Rybnika i Tarnowa rozegrany zostanie już jutro. Początek meczu w Rybniku o godz. 17.

MKS PM „Be ComplEat”: Natalia Malaga 17 (1x3), Magdalena Kuraś 14 (1x3), Kinga Wilk 12, Paulina Liszka 11 (1x3), Alina Kłosowicz 9, Debora Sajdak 8, Magdalena Maksymowicz 4, Klaudia Stachura 2, Weronika Węglarz 2, Sylwia Siedlik 0, Julia Świętochowska 0, Julia Węglarz 0.