Ważna wygrana siatkarek Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ważna wygrana siatkarek Grupy Azoty PWSZ

W drugim meczu pierwszej ligi rozegranym przed własną publicznością, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały 3-0 (25-17, 25-20, 25-19) innego beniaminka, AZS AWF Warszawa. Była to druga w sezonie, a pierwsza we własnej hali, wygrana podopiecznych trenera Michała Betlei. Najlepszą zawodniczką spotkania uznana została Magdalena Szabó, która wróciła do drużyny po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją.

W początkowych fragmentach pierwszego seta niemal cały czas utrzymywało się nieznaczne prowadzenie warszawianek. Tarnowianki doprowadziły wprawdzie do remisu 6-6 (po punktowym bloku) i 11-11 (po ataku Pauliny Głaz), ale w pewnym momencie przegrywały już 13-16. W tym momencie o przerwę w grze poprosił Michał Betleja. Wzięty przez niego czas całkowicie odmienił przebieg tej partii. Dzięki trzem z rzędu atakom Magdaleny Szabó z lewego skrzydła, tarnowianki wyszły na prowadzenie 18-16, a chwilę później po skutecznym ataku Magdaleny Pytel wygrywały 22-16. Rywalki tylko na chwilę przerwały tę punktową serię, a ostatnią w pierwszym secie piłkę zakończyła Sabina Podlasek.

Na początku drugiego seta siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów poszły „za ciosem” i po asie serwisowym Magdaleny Szabó wygrywały 6-1. Warszawianki zbliżyły się wprawdzie na dystans trzech punktów (7-4), ale po bloku Pauliny Głaz i Magdaleny Pytel, miejscowe wygrywały 12-4. W tym momencie o drugi w tym secie czas poprosił szkoleniowiec gości. W pierwszej akcji po jego zakończeniu tarnowianki zdobyły wprawdzie trzynasty punkt, ale kolejne minuty należały do „akademiczek” z Warszawy i po zablokowanym ataku Magdaleny Szabó na tablicy pojawił się wynik 16-15. Chwilę później Magdalena Pytel doprowadziła do wyniku 20-16, ale po dotknięciu przez tarnowianki siatki ich przewaga ponownie zmalała do jednego punktu (20-19). Gospodynie szybko odskoczyły jednak na 22-19, aby po ataku Pauliny Głaz, skutecznym bloku Magdaleny Pytel i Izabeli Matyszczak oraz ataku w siatkę Joanny Waszyńskiej, rozstrzygnąć drugą partię na swoją korzyść.

Trzeci set rozpoczął się od trzech punktów zdobytych przez przyjezdne, po dwóch atakach Pauliny Głaz zrobiło się jednak 4-4. W kolejnych fragmentach tej partii, prowadzenie kilkakrotnie przechodziło z rąk do rąk. Przy stanie 10-11 sprawy w swoje ręce wzięła Magdalena Szabó, po serii jej udanych zagrywek na tablicy pojawił się wynik 15-11. Potem tarnowianki dwukrotnie zdobyły po trzy punkty z rzędu. Po ataku Sabiny Podlasek wygrywały 19-13, skuteczne zbicie Pauliny Głaz dało im natomiast prowadzenie 22-14. Zryw warszawianek pozwolił im na doprowadzenie do rezultatu 22-17, ale po przerwie na żądanie Michała Betlei, jego podopieczne spokojnie zdobyły trzy „oczka” brakujące im do zwycięstwa. Ostatni punkt wywalczyła Sabina Podlasek, skutecznie obijając blok warszawskich siatkarek.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Magdalena Pytel, Paulina Głaz, Sabina Podlasek, Aleksandra Stachowicz, Adrianna Sobczak, Paulina Filipowicz (libero) oraz Izabela Matyszczak, Aleksandra Kaczyńska (libero).