Weekend bez wygranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Weekend bez wygranej

Miniony weekend był bardzo nieudany dla zespołów piłki ręcznej MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Młodym tarnowskim szczypiornistkom i szczypiornistom nie udało się zdobyć punktów w żadnym z czterech spotkań rozegranych w sobotę i w niedzielę.

Trenowane przez Tomasza Śmieszka, juniorki Pałacu grały w niedzielę w Krakowie z tamtejszym Kusym. W 6 min krakowianki prowadziły już 5-1, siedem minut później ich przewaga wzrosła do siedmiu trafień (9-2), a w 21 min po dwóch z rzędu bramkach Patrycji Jałowickiej było 13-3. Końcówka pierwszej połowy była już wyrównana i na przerwę oba zespoły zeszły przy jedenastobramkowej przewadze gospodyń. Pierwsze dwadzieścia minut drugiej odsłony krakowianki wygrały 9-3 i w 50 min prowadziły 29-12. Na cztery minuty przed końcem, po rzucie Oliwii Dziekan było 32-18. Krakowianki zdobyły jednak trzy bramki z rzędu, wygrywając ostatecznie 36-19 (20-9).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Emilia Wiatr – Wiktoria Kostuch 8, Aleksandra Ochońska 6, Oliwia Dziekan 2, Katarzyna Kucajda 1, Aleksandra Pazdro 1, Weronika Skrzypek 1, Daria Adamska, Oliwia Baut, Gabriela Brożek.

Dzień wcześniej, juniorki młodsze MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, których szkoleniowcem jest również Tomasz Śmieszek, zmierzyły się w swojej hali z UKS Olimpia Nowy Sącz. O losach tego pojedynku zadecydowała pierwsza połowa, w której tarnowianki okazały się o osiem bramek gorsze od rywalek. W drugiej części meczu, gospodyniom nie udało się zniwelować strat i przegrały 24-32 (10-18). Szczypiornistkom Pałacu nie pomogła skuteczna gra Oliwii Baut i Aleksandry Pazdro, które łącznie rzuciły dziewiętnaście bramek.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Emilia Wiatr, Nadia Buch – Oliwia Baut 11, Aleksandra Pazdro 8, Oliwia Dziekan 3, Daria Bielecka 1, Gabriela Brożek 1, Magdalena Leśniak, Paulina Orzechowska, Martyna Rataj, Katarzyna Różycka, Aleksandra Stach.

Z zespołów dziewcząt, najbliższe odniesienia zwycięstwa były podczas tego weekendu młodziczki Pałacu. Podopieczne trenera Łukasza Szostaka w wyjazdowym meczu zmierzyły się w niedzielę z UKS Dwójka Nowy Sącz. Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się jednobramkową tylko wygraną sądeczanek. Po zmianie stron na boisku nadal trwała wyrównana walka. Nieznacznie skuteczniejsze okazały się w niej jednak gospodynie i tarnowianki przegrały 14-17 (7-8).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Julia Bednarz, Nadia Buch – Katarzyna Różycka 5, Magdalena Leśniak 4, Daria Baut 2, Dagmara Biedroń 2, Maja Gawlik 1, Martyna Dębowska, Weronika Gondek, Monika Kopciuch, Aleksandra Kulig, Anna Łądkiewicz, Zuzanna Marek, Emilia Plebańczyk.

Także w niedzielę swój ligowy pojedynek rozegrali juniorzy MKS PM, którzy w Tarnowie zmierzyli się z UKS Krakowiak 85 Szkoła Gortata Kraków. Po pierwszej połowie, zakończonej jednobramkową przegraną ekipy trenerów Bartosza Bommersbacha i Józefa Bommersbacha, w drugiej części meczu krakowianie byli skuteczniejsi o trzy trafienia. Szczypiornistom Pałacu nie udał się więc rewanż za jednobramkową porażkę z pierwszej rundy i przegrali 31-35 (14-15). Warto dodać, że aż dwadzieścia pięć z tych trzydziestu jeden bramek zdobył dla gospodarzy duet rozgrywających: Maksymilian Grzesik – Andrzej Wicherek.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek, Krzysztof Ocytko – Maksymilian Grzesik 13, Andrzej Wicherek 12, Marek Starzec 4, Konrad Łuczyński 1, Mateusz Wojdan 1, Jakub Basierak, Kacper Chruściel, Paweł Kozioł, Jakub Kuta, Filip Mądel, Tomasz Musiał, Bartosz Paw, Karol Płaneta.