Weekend bez zwycięstwa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Weekend bez zwycięstwa

Podczas ostatniego majowego weekendu o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej powalczyły tylko cztery nasze zespoły. Rezerwy Unii Tarnów zdobyły punkty bez gry, gdyż Orkan Szczyrzyc zrezygnował z przyjazdu do Tarnowa. Bilans tych czterech spotkań nie był niestety korzystny dla „jedenastek” z Tarnowa, dwie z nich podzieliły się punktami z rywalami, dwie pozostałe musiały pogodzić się z porażkami.

Piłka do piłki nożnej

Piłkarze trzecioligowej Unii Tarnów w drugim z rzędu meczu prowadzili 2-0, aby przegrać 2-3. Tym razem ich pogromcą okazał się Star Starachowice, a przegrana na boisku w Ożarowie zepchnęła „Jaskółki” do strefy spadkowej. Na dwie kolejki przed końcem Unia zajmuje w tabeli czternaste miejsce. Mecz jak już wspomnieliśmy rozpoczął się bardzo dobrze dla Unii, która po strzałach Szymona Midy (20 min) i Jakuba Batora (40 min) zeszła do szatni z dwubramkową przewagą. W 67 min bramkę dla Staru zdobył Szymon Stanisławski, pięć minut później do remisu doprowadził Przemysław Śliwiński. W doliczonym czasie (90+2 min) trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył natomiast wprowadzony na boisko cztery minuty wcześniej Filip Hryniewicz i mecz zakończył się wynikiem 3-2 (0-2). Unia kończyła go w dziesiątkę, gdyż w 79 min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Patryk Nowakowski.

W piątej lidze odbyły się tylko dwa mecze z udziałem naszych zespołów. Orkan Szczyrzyc nie przyjechał bowiem do Tarnowa i tym samym Unia II Tarnów zdobyła trzy punkty walkowerem. Po dwudziestu sześciu kolejkach rezerwy Unii klasyfikowane są na dwunastej pozycji.

Metal Tarnów przywiózł jeden punkt z Dębna, gdzie bezbramkowo zremisował z tamtejszym Orłem. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, ekipa z Warsztatowej zajmuje w tabeli szóstą lokatę.

Ostatni weekend maja okazał się natomiast bardzo nieudany dla piłkarzy Tarnovii, którzy w wyjazdowym meczu przegrali z Kolejarzem Stróże aż 2-7 (1-4). Gospodarze rozpoczęli ten strzelecki festiwali już w 10 min po uderzeniu Daniela Petryli. Dziesięć minut później prowadzili już 3-0, a na listę strzelców wpisali się: Mirosław Matusik (16 min) i Grzegorz Krok (20 min). W 35 min czwartego gola dla miejscowych zdobył natomiast Seweryn Michalik. Tarnowianie jedyną w pierwszej połowie bramkę zdobyli w doliczonym czasie (45+1 min), a jej autorem był Kacper Puchalski. Tuż po przerwie (50 min) Piotr Witek zmniejszył straty Tarnovii do dwóch bramek, kolejne minuty ponownie należały jednak do gospodarzy. Trafienia Daniela Petryli (57 min), Grzegorza Kroka (68 min) oraz Jakuba Niepsuja (89 min) przypieczętowały ich wygraną. Po tej porażce Tarnovia plasuje się w tabeli na dziewiątej pozycji.

Tarnowska Iskra przywiozła jeden punkt ze Zbylitowskiej Góry, gdzie w meczu dwudziestej czwartej kolejki klasy „A” zremisowała 1-1 (0-0) z tamtejszym Dunajcem. Tarnowianie objęli prowadzenie w 70 min po strzale Bartłomieja Jarmuły. Gdy wydawało się, że utrzymają je do końcowego gwizdka, w 88 min Patryk Pogoda skapitulował po strzale Przemysława Orkisza. Na dwie kolejki przed końcem sezonu, Iskra zajmuje szóste miejsce.