Westovia mistrzem Polski oldboyów 50+ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Westovia mistrzem Polski oldboyów 50+

Piłkarze Westovii Tarnów z powodzeniem rywalizowali w rozgrywanych w Polanicy-Zdroju XII Mistrzostwach Polski Oldboyów 50+ w piłce nożnej sześcioosobowej. W debiutanckim występie tarnowianie sięgnęli po złoty medal, w finale pokonując 2-0 obrońcę tytułu, ekipę z Zielonej Góry.

Mistrzowscy oldboye Westovii

Występy w mistrzostwach, Westovia rozpoczęła od wygranej 3-1 z Polonią Rzeszów. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Tomasz Prokop (obie po strzałach głową), trzeci gol był dziełem Leszka Janickiego. W drugim spotkaniu, tarnowianie dzięki bardzo dobrej postawie swojego bramkarza, Krzysztofa Tryby i golowi Leszka Janickiego, zremisowali 1-1 z Błękitnymi Jerzmanowo (Wrocław). Na koniec pojedynków grupowych rozgromili natomiast 6-0 Strzelca Strzelin. Hat-trick w tym spotkaniu zaliczył Tomasz Prokop, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Leszek Janicki, między słupki trafił także Tomasz Mikoś.

W ćwierćfinale, po kolejnym trafieniu Tomasza Prokopa i bramce Grzegorza Stacha, Westovia zwyciężyła 2-0 ekipę reprezentującą Warszawę i w półfinale ponownie trafili na Polonię Rzeszów. Pierwsza połowa należała do zespołu ze stolicy Podkarpacia, który na przerwę zszedł z jednobramkową przewagą. Bardzo długo utrzymywała się ona także po zmianie stron. Dopiero po czasie wziętym przez tarnowskiego trenera na dwie minuty przed końcem, Leszek Janicki zagrał do Tomasza Prokopa, a ten strzelił do pustej bramki. O awansie do finału decydował więc konkurs rzutów karnych, który Westovia po strzałach Leszka Janickiego i Tomasza Mikosia wygrała 2-0.

Takim samym rezultatem zakończył się finałowy pojedynek z obrońcą mistrzowskiego tytułu, Zieloną Górą. Po bezbramkowej pierwszej części spotkania, w drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Robert Stalmach oraz Tomasz Prokop i ze złotych medali cieszyć mogli się piłkarze Westovii.

Najskuteczniejszym strzelcem tarnowskiej drużyny był zdobywca 8 bramek, Tomasz Prokop. Czterokrotnie bramkarzy rywali pokonywał Leszek Janicki, po jednym golu zdobyli natomiast Tomasz Mikoś, Grzegorz Stach i Robert Stalmach.

Złote medale wywalczyli: Krzysztof Tryba, Leszek Wojnarowski, Tomasz Kapustka, Mariusz Zych, Tomasz Mikoś, Jarosław Hajduk, Robert Stalmach, Leszek Janicki, Tomasz Prokop i Grzegorz Stach. Trenerem mistrzowskiej ekipy był Bartłomiej Kryczek, a jego asystentem i kierownikiem drużyny Marcin Gąsior.

Warto wspomnieć, że dla Leszka Janickiego, Bartłomieja Kryczka i Leszka Wojnarowskiego był to drugi mistrzowski tytuł w kategorii oldboyów. W czerwcu ubiegłego roku sięgnęli oni bowiem po złoto w kategorii 35+. Tytułu w tej grupie wiekowej Westovia bronić będzie już za niewiele ponad dwa tygodnie (29-30 czerwca) podczas turnieju w Sosnowcu.