Wicelider pokonany – pierwsze miejsce rezerw Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wicelider pokonany – pierwsze miejsce rezerw Grupy Azoty Unii

W przedostatnim w tym sezonie meczu o punkty w trzeciej lidze piłki ręcznej mężczyzn, drugi zespół Grupy Azoty Unii Tarnów pokonał u siebie 28-21 (11-6) Olimpię Medex II Piekary Śląskie. Dzięki wygranej z wiceliderem, podopieczni trenera Dawida Ciochonia zapewnili sobie zwycięstwo w lidze.

Mecz trzeciej ligi piłki ręcznej: Grupa Azoty Unia II Tarnów - MKS WiRy Siódemka Mysłowice

Tarnowianie rozpoczęli ostatni domowy mecz od mocnego uderzenia. W 5 min po trafieniu Jakuba Pogonowskiego prowadzili bowiem 4-0. Dwie minuty później po wykorzystanym przez Korneliusza Małka rzucie karnym było natomiast 6-2. W 14 min notowano co prawda wynik 6-4, ale akcja Klaudiusza Kasprzyka i dwie bramki Jakuba Solarza, pozwoliły gospodarzom na doprowadzenie w 22 min do stanu 9-4. Tę pięciobramkową przewagę utrzymali tarnowianie do końca pierwszej połowy.

Po pięciu minutach gry po przerwie prowadzenie gospodarzy wzrosło do siedmiu bramek (15-8). W 42 min dzięki skutecznej grze Korneliusza Małka, rezerwy siódmej aktualnie drużyny PGNiG Superligi wygrywały natomiast 20-10. Dwie minuty później zrobiło się 20-12, ale w 49 min rzut karny wykorzystany przez Dawida Chudykę dał tarnowianom prowadzenie 25-14. Jeszcze na sześć minut przed końcem Grupa Azoty Unia II miała jedenaście bramek więcej od rywala (27-16), ostatecznie zwyciężyła różnicą siedmiu trafień.

Grupa Azoty Unia II: Szymon Bućko, Jakub Hołda – Korneliusz Małek 10, Dawid Chudyka 5, Mateusz Hoim 3, Klaudiusz Kasprzyk 3, Jakub Solarz 3, Maciej Gwóźdź 1, Jakub Pogonowski 1, Mateusz Śmieszek 1, Jakub Wzorek 1, Kacper Golec, Kacper Bień, Radosław Musiał, Maciej Pal, Kacper Zając.