Wicelider zbyt mocny dla siatkarek UKS Jedynka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wicelider zbyt mocny dla siatkarek UKS Jedynka

W dwudziestej kolejce spotkań o punkty w czwartej grupie drugiej ligi kobiet, siatkarki UKS Jedynka Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z wiceliderem, Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mecz ten zakończył się porażką naszego zespołu 1-3 (18-25, 25-23, 19-25, 17-25).

Siatkarki UKS Jedynka już przed pierwszym gwizdkiem były w trudnej sytuacji, ze względu na chorobę w pojedynku tym nie mogły bowiem wystąpić: Gabriela Stachura, Julia Stachura oraz Zuzanna Stachura. W tej sytuacji nominalna atakująca, Kalina Warchoł musiała zagrać jako środkowa, a od drugiego seta jako atakująca grała przyjmująca, Daria Starzyk.

W pierwszym secie do wyniku 10-10 oba zespoły zdobywały punkty praktycznie na przemian. Potem przewagę uzyskały jednak siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego i odsłona ta zakończyła się ich pewną wygraną.

W drugiej partii po wyrównanej walce lepsze okazały się podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby. W trzeciej powtórzyła się natomiast historia z pierwszej części meczu. Po wyrównanym początku, w kolejnych akcjach tarnowiankom zabrakło jednak cierpliwości w grze. Efekt tego był taki, że ponownie uwidoczniła się wyższość siatkarek z Tomaszowa Lubelskiego, które po trzech setach prowadziły 2-1.

W ostatniej, jak się potem okazało, partii, naszym zawodniczkom zabrakło zimnej głowy. W ich poczynaniach widoczne było też zniecierpliwienie, stąd też zarówno ten set, jak i cały mecz zakończyły się porażką zespołu z Tarnowa.

UKS Jedynka: Dominika Małek, Dominika Bochenek, Daria Starzyk, Dominika Zelek, Kalina Warchoł, Małgorzata Flaga, Monika Chmura (libero) oraz Agnieszka Brzezińska.