Wicemistrzowie Polski zbyt mocni dla Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wicemistrzowie Polski zbyt mocni dla Grupy Azoty Unii

W trzeciej serii PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała w Arenie Jaskółka Tarnów „siódemkę” Orlen Wisły Płock. Zgodnie z przewidywaniami, spotkanie zakończyło się pewną wygraną gości. Wicemistrzowie Polski wygrali 35-23 (16-11).

Mecz PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Orlen Wisła Płock. W akcji Ajdin Zahirović.

Mecz rozpoczął się od trafienia Dmitriia Zhitnikova, na które bramką odpowiedział w 2 min Paweł Podsiadło. Jak się później okazało wynik 1-1 oznaczał jedyny w tym spotkaniu remis. W 4 min po akcji Marcela Sroczyka goście prowadzili już 4-1, a po okresie wyrównanej gry zdobyli trzy bramki z rzędu i po dwóch kolejnych rzutach Marcela Sroczyka wygrywali 9-4. Największą w tej połowie przewagę płocczanie osiągnęli w 25 min, po akcji Abela Serdio na tablicy pojawił się wówczas rezultat 7-13. Bramki Shuichi Yoshidy i Jakuba Kowalika pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do czterech „oczek” (10-14), ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Strząbały zeszli do szatni z pięciobramkową stratą.

Druga odsłona rozpoczęła się od bramkowych akcji Dawida Dawydzika i Michała Daszka, po których Orlen Wisła prowadziła 18-11. Bramka, grającego w niedzielę ze stuprocentową skutecznością, Jakuba Sikory, pozwoliła gospodarzom na zmniejszenie strat do pięciu goli (15-20 w 38 min). Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do płocczan. Tarnowianie przez dziewięć minut nie potrafili zdobyć bramki z gry – jedyny w tym fragmencie spotkania gol dla „Jaskółek” padł w 43 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Pawła Podsiadłę – i w 47 min po rzucie Tina Lucina przegrywali 16-27. Mało tego, na trafienie Keisuke Matsuury, płocczanie odpowiedzieli dwoma kolejnymi bramkami chorwackiego rozgrywającego oraz trafieniem Przemysława Krajewskiego i w 49 min wygrywali 30-17. Z wydarzeń w końcowych minutach odnotować warto debiutancką w PGNiG Superlidze bramkę, niespełna 18-letniego Korneliusza Małka.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Marek Bartosik – Taras Minotskyi 5, Jakub Sikora 5, Paweł Podsiadło 4, Jakub Kowalik 2, Keisuke Matsuura 2, Ajdin Zahirović 2, Korneliusz Małek 1, Albert Sanek 1, Shuichi Yoshida 1, Kenya Kasahara, Przemysław Mrozowicz, Michał Słupski.