Wicemistrzowie z Tarnowa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wicemistrzowie z Tarnowa

Dwa srebrne medale wywalczyli tarnowscy lekkoatleci podczas rozegranych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. Drugie miejsce i rekord życiowy w skoku w dal uzyskał Mateusz Różański, zawodnik KU AZS PWSZ Tarnów. Na podium za bieg na 3000m stanął z kolei Dariusz Nowakowski, zawodnik MLUKS Tarnów.

Mateusz już w pierwszej próbie uzyskał rekord życiowy skacząc 7,40m, plasując się w konkursie na drugim miejscu. Pierwsze miejsce zajmował po drugiej kolejce Jakub Andrzejczak z Aleksandrowa Łódzkiego, późniejszy zwycięzca konkursu skacząc 7,56m. W czwartej kolejce Mateusza przeskoczył o dwa centymetry Norbert Kański z AZS Gdańsk skacząc 7,42m. Na wyżyny swoich umiejętności podopieczny Jarosława Wałaszka wspiął się w piątej kolejce konkursu skacząc 7,48m, zajmując ostatecznie drugą lokatę w zawodach. - Rezultat Mateusza to minimum na mistrzostwa Europy juniorów, a obecnie to piąty wynik w Europie wśród juniorów na hali. W historii Tarnowa jeszcze żaden junior tak daleko w dal nie skakał - mówi trener Jarosław Wałaszek.

Darek Nowakowski po znakomitym biegu na 3000m wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski i tytuł wicemistrza kraju juniorów. To już ósmy medal mistrzowski podopiecznego Ryszarda Jasicza.