Wiktor Sajdak mistrzem Europy juniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wiktor Sajdak mistrzem Europy juniorów

Zawodnik TKS LOK Tarnów, Wiktor Sajdak wywalczył złoty medal rozgrywanych w Tallinie Mistrzostw Europy juniorów w strzelectwie. W finale konkurencji karabin pneumatyczny, Polska różnicą sześciu punktów pokonała Norwegię.

Złoci medaliści z Tallina. Pierwszy z prawej Wiktor Sajdak

Oprócz Wiktora Sajdaka na mistrzowski tytuł zapracowali: Michał Chojnowski (Kaliber Białystok) oraz Jakub Kowalski (Zawisza Bydgoszcz). W pierwszej rundzie eliminacyjnej, Polacy zajęli trzecie miejsce, ustępując pola ekipom Szwecji i Serbii. W drugiej osiągnęli drugi wynik, nieznacznie przegrywając z Norwegią. W pojedynku o złoty medal pokonali natomiast Skandynawów 16-10.

Wiktor Sajdak swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczął w 2017 roku w TKS LOK Tarnów (pomimo że mieszka w Krośnie). Pierwszym jego trenerem był Antoni Bykowski, obecnie trenuje w tarnowskim klubie pod okiem Jerzego Madeja, a w kadrze jego szkoleniowcem jest Bogdan Kowalewicz.

W swoim dorobku ma już wiele sukcesów. W ubiegłym roku, w Pucharze Świata w niemieckim Suhl zdobył złote medale w konkurencji mix karabin dowolny 60 strzałów leżąc (z Mają Gawędą z Piasta Bieruń) i mix karabin dowolny 3 x 20 strzałów (z Julią Piotrowską ze Śląska Wrocław). Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy we Wrocławiu wywalczył natomiast drużynowo srebrny medal w konkurencji trzy postawy juniorów.